Recenze nejlepší kloubní výživy

Vybrat opravdu účinný přípravek či doplněk stravy na klouby není lehké. Tato recenze kloubní výživy vám ukáže, která kloubní výživa je nejlepší a jak vybrat kloubní výživu, která funguje.  Zaměřili jsme se jak na účinnost a složení výrobku, tak i na cenu, která by měla být úměrná kvalitě výrobku.

Srovnání nejlepší kloubní výživy

 Barny’s Triple Blend Extra Silný

Barny's Triple Blend Extra silný 700 g - 0

Kloubní výživa od značky Barny’s patří bez pochyby k těm nejkvalitnějším po celém světě. Tato kloubní výživa je vyrobena pouze z přírodních látek, jako třeba MSM (metylsulfonylmethan), což je organická sloučenina síry, která je často součástí přípravku na klouby. Barny’s Triple Blend však obsahuje 1958 mg této látko v jedné odměrce (4,5 g), což jej činí jedním z nejsilnějším přípravkem na klouby vůbec. Jak je všeobecně známo, tak kolagen přispívá lepší funkci kloubů. Tento výrobek obsahuje 22,5 mg hydrolyzovaného kolagenu typu II a 15 mg hydrolyzovaného kolagenu typu II v jedné odměrce.

Mimo další pomocné látky obsahuje i  vitamín C, který přispívá ve svém množství 19,3 mg v odměrce přispívá k normální funkci a tvorbě kolagenu v kostech a cévách. Výrobek je navíc vhodný pro vegetariány, vegany, je bez laktózy a bez lepku. Neobsahuje konzervační látky, barviva ani jiná aditiva. Vytknout však musíme nevhodnost pro alergiky, kteří nesnesou ryby, jelikož tento výrobek obsahuje výtažek z ryb. I když se může zdát, že výrobek je drahý, je třeba podotknout, že v jednom balení najdete 700 g Barny’s Triple Blend. Při denní dávce 4,5 gramů (1 odměrka) Vám vydrží i na 5 měsíců.

Klady Zápory
   Velmi silný účinek   Nevhodný pro alergiky (výtažky z ryb)
  Přírodní složení
  Nejoblíbenější doplněk stravy na klouby v                ČR

Kloubus

recenze kloubus

Tato recenze na nejlepší kloubní výživu nesmí opominout ani výrobek české společnosti Kloubus, která vyrábí stejnojmenný kloubní doplněk stravy se prezentuje především tím, že dokáže nabídnout stejně účinný kloubní preparát jako ostatní top hráči na trhu, avšak za mnohem nižší cenu.  Jeden tento výrobek (30denní kůra) stojí přibližně 650 Kč, což však není vzhledem k ceně na jednu dávku žádná sláva. Na kloubní výživě by se však šetřit nemělo a my jsme dali Kloubusu šanci nejen pro jeho rostoucí popularitu. Výrobek je určen jak pro sportovce, tak i pro seniory a lidi, kteří mají bolesti kloubů a vazů.

V jedné dávce (cca 9 gramů) najdeme 2730 mg Hydrolyzovaného kolagenu, 1760 mg Glukosamin sulfátu, 500 mg MSM, 320 mg Chondroitin sulfátu. Mimo jiné obsahuje 250 mg vitaminu C, zinek, biotin, vitamin D a 70 mg hořčíku pro lepší vstřebatelnost. Jak lze na první pohled vidět, Kloubus vsadil na rozdíl od předchozích 2 výrobků na hydrolyzovaný kolagen, zatímco top značky vsází hlavně na MSM, kterého mají v jedné dávce nejvíce. Zato však v jedné dávce najdete opravdu velké množství kolagenu.

Kloubus se zaměřil především na vstřebatelnost a dobré podávání pro lidi. Proto výrobku dodali grepovou chuť. Prášek je rozpustitelný ve vodě a dá se tak vypít jako chutný grepový nápoj. Jedna denní dávka vyjde na 22 Kč. Produkt je kompletně vyráběn v České republice a má certifikaci od Zdravotního ústavu v Praze.

Klady Zápory
   Velké množství kolagenu   Vyšší cena na 1 dávku
  Přírodní složení
  Dobrý příchuť a příprava

Alavis Maxima Triple Blend 

Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný 700 g - 0

Kloubní výživa Triple Blend Extra Silný od značky Alavis je jeden z nejsilnější chondroprotektivních doplňků stravy na kluby a vaziva. Alavis Maxima obsahuje kombinaci velmi účinných látek, u kterých bylo dokázáno, že zlepšují stav kloubů a vazů, a tím zlepšují stav pohybového aparátu.

Přípravek od Alavis obsahuje glukosaminsulfát z korýšů, chondroitinsulfát (váže na sebe vodu a pozitivně ovlivňuje elasticitu chrupavky, tlumí bolest a záněty, pomáhá při osteoartróze), MSM (je doporučován při zánětlivých onemocnění kloubů, pomáhá proti bolestem svalů, je vhodný u artrózy), kolagen II. typu (z ryb), Vitamin C, kolagen I. typu (z ryb). Tento doplněk stravy na klouby obsahuje i stévii, tedy přírodní sladidlo, a to z toho důvodu, že je přípravek od Alavisu ve formě prášku, který se rozmíchá ve vodě.

Díky přírodnímu dochucení však nemá nežádoucí chuť, jako spousta jiných výrobků na klouby. Alavis Maxima je vhodný pro preventivní dlouhodobé užívání, pro začínající až středně těžké problémy s klouby a vazy. Doporučujeme ho zejména pro sportovce, atlety, plavce, těžce pracující, seniory a pro osoby s jinak silně namáhanými klouby. 

Klady Zápory
   Extra silné složení Dražší cena
  Přírodní složení Ve formě prášku (méně pohodlné)
  Kvalita prověřená zákazníky

 

GS Condro Diamant

recenze kloubní výživy gs condro

GS Condro Diamant přichází se svým výrobkem, který obsahuje jedinečný komplex FORTESCIN®. Je to v podstatě kombinace látky aescin, která přispívá ke správnému krevnímu zásobení kloubních pouzder a vazů, vitaminu C, který pomáhá tvorbě chrupavek a menisků. Základem GS Condra je glukosamin sulfát. V jedné denní dávce najdete 1600 mg čistého glukosaminu, dále 2120 mg krystalického Glukosaminu sulfátu krystalický, 20 mg jírovce maďalu, který mimo jiné pomáhá správné činnosti kloubů a vitamin C. Zatímco výrobky recenzované výše obsahují MSM, GS Condro Diamant vsadil na velkou dávku sulfátu Glukasomunu, zatímco MSM vůbec neobsahuje. Toto složení může být řešením pro ty, které výrobky jako Alavis nebo Barny’s neoslovily nebo nenaplnily jejich očekávání.

Přípravek je vhodný již pro děti od 12 let, je obsažený v tabletách, které je možné drtit nebo půlit tak, aby se dal dobře přijmout. Dávkování je 2 tablety denně. Poku tedy koupíte balení 120 tablet, dodržíte-li dávkování, vydrží Vám jedno balení 2 měsíce. Jedna denní dávka tak vyjde na cca 20 Kč, záleží na ceně produktu. GS Condro Diamant neobsahuje lepek a je bez laktózy.

Klady Zápory
   Přípravek je v tabletách, stačí zapít vodou
  Velké balení za dobrou cenu


 Universal Nutrition Animal Flex

recenze kloubní výživy alavis

Animal Flex je kloubní výživa, která se stará o zásobování kloubů látkami, které se přirozeně v kloubech vyskytují, jako třeba glukosamin, chondroitin a MSM. Tyto výživové látky se rychle dostávají ke kloubům a šlachám a přispívají jejich regeneraci. Je to tedy vhodný prostředek pro sportovce, kterým je doporučováno brát kloubní výživu preventivně.

Animal Flex dále pomáhá obnovit tkáň chrupavek, zlepšuje hydrataci a mazání kloubních pouzder, snižuje bolestivost kloubů a zabraňuje zánětům kloubů. O lepší hydrataci a bezbolestné se stará komplex lubrikačních látek jako třeba lněný komplex, kyselina hyaluronová. Proti bolesti kloubů a vazů dále bojuje korkumin, závor, boswelie a další.

Universal Nutrition Animal Flex je přípravek na klouby uznávaný i na mezinárodní scéně. Je mimo jiné držitelem ceny Suplement Awards. Jedno balení Animal Flex obsahuje 44 menších balíčků, přičemž v každém je 8 tablet. Každý jeden balíček je dávkování na 1 den. Orientační cena produktu je 700 Kč. Jedna denní dávka tak vyjde na cca 16 Kč, celé balení Vám vydrží 44 dnů.

Klady Zápory
   Vhodný přípravek pro sportovce  Za den je třeba snít 8 tablet
  Dobrá cena za denní dávku


 Celadrin Locomotive

recenze kloubní výživy gs celadrin

Barny’s Celadrin Locomotive 60 kapslí + 60 tablet je další z úspěšné řady kloubních doplňků od značky Barny’s. Konkrétně v tomto balení naleznete dvouměsíční kůru, která je složena z produktu Celadrin Extra silný a Kloubního SuerMixu. Konkrétně dostanete EFAC (esterifikovaná mastná kyselina), glukosamin sulfát, čistý hydrolyzovaný kuřecí kolagen (typ II), methylsulfonylmethan (MSM) a další pomocné látky jako brutnák zázvor a vitamin C. Dávkování je 1 tableta Celadrin Extra silný ráno a 1 tableta Kloubního SuperMixu večer. Spojení obou těchto léku do jedné 2měsíční kůry dělá celý tento dvojvýrobek jedinečním.

V jedné denní dávce obou produktů dohromady tak dostanete 750 mg glukosamin sulfátu, 500 mg MSM, 500 mg Celadrin Veggie, 25 mg sušeného oleje ze semen brutnáku lékařského, vitamin C a mnoho dalších účinných látek, které podpoří Vaše klouby, šlachy a vazy. Výrobek je kompletně bez lepku a bez laktózy. Barny’s Celadrin Locomotive je vhodný pro dlouhodobé, udržovací a preventivní podávání. Denní dávka tohoto výrobku vyjde podle ceny zhruba na 11 Kč a pokud splní Vaše očekávání, určitě se hodí právě k dlouhodobějšímu užívání vzhledem k ceně.

Klady Zápory
   2 výrobky v jedné sadě  Někomu nemusí vyhovovat velikost tablet
  Dvouměsíční kůra
  Dobrá cena za denní dávku


 Colafit

colafit, kolafit

Colafit je krystalický kolagen s čistotou 99 % který ochraňuje a regeneruje klouby. V balení najdete malé lehké kostičky čistého kolagenu, které se snadno zapíjejí. Chrupavka klouby je z 40 % tvořena kolagenem a při jeho nedostatku,  který se projevuje třeba rupání v kloubu, bolesti kloubů nebo i zhoršeným stavem pleti a vypadávání kloubu je třeba potravinových doplňků ve formě kolagenu. Jedna kostička obsahuje čistý lyofilizovaný kolagen bez barviv a přídatných látek. Způsobem, jakým je čistý kolagen získáván je přeměňována i potrava pro kosmonauty. Kolagen navíc pozitivně působí na pleť, vlasy a nehty, jelikož dodává elasticitu. 

Výrobek je určen pro osoby s pohybovými potíži, obzvláště s bolestmi kloubů, mladé lidi, kteří je v období rychlého růstu, profesionální sportovce i seniory. Je vhodné brát kolagen preventivně, aby nedocházelo k opotřebení chrupavky. Jedna denní dávka (jedna kostička) vyjde na cca 4,5 Kč, vzhledem k průměrné ceně Colafitu na trhu (cca 540 Kč) a vydrží Vám zhruba 4 měsíce. Záleží však na ceně a velikosti zakoupeného balení. Doporučujeme podívat se na všechny naše nabídky e-shopů.

Klady Zápory
   Čistý kolagen bez přidaných látek
  Pozitivně působí i na vlasy a pleť
  Dobrá cena za denní dávku

 

Pozor:  Všechny produkty v tomto srovnání nejsou určeny jako náhrada pestré stravy, jedná se pouze o doplňky stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku a vždy pečlivě čtěte příbalový leták.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *