TOP 5: Nejlepší čističky vzduchu | Recenze čističek 2020

Za poslední léta udělal trh s čističkami vzduchu obrovský krok vpřed. Přesto spousta lidí o čističky vzduchu stále nemá zájem, to je však můj osobní dojem. Je to ovšem velká škoda. To, co dokážou moderní čističky vzduchu, ocení mnoho lidí, který trápí problém s kvalitou vzduchu.

Čistička dokáže zbavit jak nežádoucích pachů, ale i bakterií, virů a plísní, které polétávají ve vzduchu, dále alergenů, pylů, cigaretového kouře, chemikálií i prachu. Jejich účinnost je téměř stoprocentní a cena za všechny výhody, které čistička přináší není nijak závratná.

Jaká je nejlepší čistička vzduchu? Naše srovnání a recenze pěti vybraných Vám na tuhle otázku odpoví. Na konci článku se dočtete, proč si čističku pořídit a na co si dát při výběru pozor.

 

provitalitu.cz recenze Winix ZERO

Winix ZERO recenze

Proč jsme umístili Winix Zero na první místo? Je to inteligentní čistička, která při své činnosti nevytváří ozon.  Čistička má certifikovanou účinnost 99,97 %, takže můžeme říct, že zachytí opravdu všechno.

Winix je vhodný i pro alergiky a astmatiky, poradí si prachem, pyly i alergeny. Doporučená místnost, ve které je čistička plně účinná je o velikosti 41 m3, s vyšší velikostí prostoru se účinnost snižuje, ale maximálně lze použít až na prostor o velikost 99 m3, kde se dá použít hlavně na základní čištění vzduchu, např. v prašném prostředí nebo na zbavení otravného pachu. Winix Zero obsahuje omyvatelný předfiltr, True HEPA H13 a uhlíkový filtr a PlasmaWave (generátor kladných a záporných iontů).

Na výměnu filtrů budete včas upozorněni indikátorem kvality a životnosti filtrů, vše je plně automatické a maximálně pohodlné. Čistička disponuje chytrým prachovým filtrem, který vyhodnocuje kvalitu vzduchu a v závislosti na tom reguluje výkon.

Potěší také časovač na 1, 4 a 8 hodin. PlasmaWave filtr ničí bakterie a viry, těkavé organické látky a škodlivé viry. Winix ZERO tak využijete i pokud máte doma nemocnou osobu a chcete zabránit přenesení nemoci vzduchem.

 

Základní údaje:
Hmotnost: 7 kg

Vzduchový výkon: 390 m3/hod
Hlučnost: 27 dB
Rozměry (V/Š/H): 60/38/21 cm

Sencor SHA 8400WH

Sencor SHA 8400WH - 0

Sencor SHA 8400WH je ideální pro větší pokoje a kanceláře či menší byty. Dokáže účinně filtrovat vzduch v prostoru až 100 m3. Největší výhoda je určitě systém 4 filtrů, který zadržuje nejen prach, alergeny jako pyl a jiné ale také ničí viry, bakterie a plísně díky unikátnímu UV-C záření.

Vysoké kvalitě odpovídá také cena, která je zhruba od 3 tisíc korun nahoru. Jako nevýhoda, která se váže k vyššímu výkonu, je vysoká hlučnost 50 dB při maximálním výkonu. Při tom nejnižším už se ta hlučnost dá celkem zkousnout, je kolem 30 dB. Vzduchový výkon je prostě super – 178 m3 za hodinu, to levnější přístroje prostě nenabídnou. U výhod ještě nekončíme. Sencor SHA 8400WH disponuje 4 filtry, které se postarají o velice účinné čištěn vzduchu.

Jako první je vstupní filtr, který podporuje a ochraňuje HEPA filtr a udržuje ho v kondici. Za ním je tedy HEPA filtr – zachycuje mikročástice prachu, pyly, roztoče, alergeny s téměř 100% účinností. Třetí filtr je filtr úhlíkový, který eliminuje zápachy (včetěe cigaretového kouře) a postará se o co nejčistší vzduch. A jako poslední je celkem vyjímečná UV-C lampa, která desinfikuje vzduch. UV-C záření se používá i ve zdravotnictví a ničí 99,92 % mikroorganismů jako viry, bakterie a plísně.

Ovládání této čitičky je velmi jednoduché a intuitivní, nabídne 3 stupně výkonu a a časovač na 2, 4 a 8 hodin.

Základní údaje:
Hmotnost: 5 kg

Vzduchový výkon: 178 m3/hod
Hlučnost: 30-50 dB
Rozměry (V/Š/H): 41/32,5/16,2 cm

 

TIP: Nejlepší způsob hubnutí? Keto dieta. Podívejte se na 6 nejlepších keto diet na českém trhu a zjistěte více o způsobu hubnutí, který si zamilovala i Mahulena Bočanová.

Ionic-CARE Triton X6

Ionic-CARE Triton X6 stříbrná srovnání

Intenzivní výkon, tichý chod, téměř stoprocentní účinnost, jednoduchá obsluha –  to je Ionic CARE Triton X6. Čistička nabídne minimální provozní náklady (pod 2 Kč denně v závislosti na ceně energií), zachytí alergeny, pyl, prach, bakterie, viry, plísně, chemikálie i cigaretový kouř a další pachy.

 Čistička má 3 stupně výkonu, které můžete nastavit podle velikosti místnosti. Pobyt v místnosti s čistým vzduchem celkově zlepší vaše dýchání a samočistící schopnost plic, jako další důsledek je lepší spánek a čistý vzduch jistě zproduktivní Vaši práci. Je to tedy ideální parťák do kanceláří, ale i do domácností.

Ionic Care Triton X6 překvapí také velmi hezký designem. Navíc si můžete vybrat ze 3 barev. Čistička se může chlubit opravdu velmi nízkou hlučností 8 dB. Jeho součástí je tako ionizátor vzduchu. Triton X6 nemá uhlíkový filtr ani předfiltr a není třeba žádná údržba ani výměna filtrů. Mikročástice se zachytávají na elektrostatickém filtru.

Doporučovaný prostor, kde dosáhne Ionic-CARE Triton X6 ještě plné efektivity je 75 m3. Vzduchový výkon je trochu menší, a to 65 m3 za hodinu.

Základní údaje:
Hmotnost: 3,1 kg

Vzduchový výkon: 65 m3/hod
Hlučnost: 8 dB
Rozměry (V/Š/H): 71/21/24 cm

IONIC AIR TA500

Platinium IONIC AIR TA500 recenze

Čistička Ionic air TA500 s výkonným ionizátorem zachycuje jak polétavý prach, tak i chemikálie, cigaretový kouč, pyly a další alergeny viry bakterie i plísně. Lepší dýchání bude opravdu znát a přitom Vás nebude rušit žádný hluk. Maximální hlučnost této čističky činí pouze 28 decibelů. Záleží, který ze 3 nastavitelných stupňů výkonu si vyberete.

Ionic Air TA500 je ideální nástroj do domácnosti, ale i kancelářích. Svoji plnou účinnost dokáže zajistit až na 50 m3. Tato čistička navíc obsahuje unikátní patentovanou komoru, která zabíjí bakterie a choroboplodné zárodky, které čistička nasaje. Součástí je i ionizátor vzduchu, který vzduch obohacuje o záporné ionty a zlepšuje kvalitu vzduchu, aniony jsou zase prospěšné zdraví (zachytí polétavé nečistoty a mikroby).

 Další z výhod jsou nízké provozní náklady, nehlučný chod, moderní design a nulové náklady na údržbu filtračního systému. Nevýhoda je špatná možnost úchopu při manipulaci se zařízením.

Základní údaje:
Hmotnost: 3 kg

Vzduchový výkon: 55 m3/hod
Hlučnost: 28 dB
Rozměry (Výška/průměr): 72/24 cm

Xiaomi Mi Air Purifier 2S

Xiaomi Mi Air Purifier 2S recenze

Jeden z top přístrojů na čištění a filtraci vzduchu je právě Xioami Mi Air Purifier 2S. Jedna z vychytávek zařízení je laserový senzor, který dokáže rozpoznat ty nejmenší částice. Čistička má opravdu hezký a moderní design, nabídne úsporný a tichý provoz.

Xioami obsahuje i 360 stupňový válcový filtr se 3 vrstvami – první zachycuje ty největší částice, další vrstva bakterie a drobnější částice a 3. vrstva se postará o škodlivé látky a nepříjemné pachy. Jistě oceníte také přehledný OLED displej, na kterém uvidíte všechny podstatné informace a nastavíte stupeň výkonu

Uživatelé této čističky vzduchu si chválí méně prachu v místnosti, tichá chod a velmi jednoduché ovládání. Jako nevýhody bychom Xioami Mi Air mohli vyčíst výměnu filtrů, kterou je nutno provádět každý půl rok. Životnost filtru vždy uvidíte na displeji, takže poznáte, kdy je potřeba výměna.

Základní údaje:
Hmotnost: 4,5 kg

Vzduchový výkon: 37 m3/hod
Hlučnost: 28 dB
Rozměry (V/Š/H): 52/24/27 cm

Proč koupit čističku vzduchu

Čistička vzduchu je svojí podstatou určitě určena pro dlouhodobé používání. Proto byste měli při jejím výběru zvážit všechna pro a proti. Určitě doporučujeme nešetřit na kvalitě. Sousta prodejců čističek nabízí dokonce prodlouženou záruku.

 Vzhledem k tomu, že většina lidí kupuje čističky vzduchu hlavně ze zdravotního hlediska, zaměřte na opravdu kvalitní přístroje, vyplatí se to. Nejprve je nutno si ujasnit, jaké má být její primární využití, tomu přizpůsobte její výběr.

Měli byste určitě vědět, na co jste alergičtí a jakých částic se chcete zbavit. Promyslete si také co nejlépe, jak vypadá místnost, do které ji pořídíte. Čistička musí svým výkonem odpovídat velikosti prostoru.

Prověřte si také, jaké má čistička filtry a co zadržují. Jestli se chcete zbavit virů a bakterií ve vzduchu, ověřte si, zda opravdu tuto schopnost mají. V neposlední řadě se seznamte s hlučností čističek vzduchu.

[psac_post_carousel show_date=”false” show_author=”false” show_tags=”false” show_comments=”false” show_category=”false”]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *