Masticha – recenze, zkušenosti, hodnocení + 5 dalších superpotravin

Masticha – zázrak z Řecka

Co je masticha a jaký má vliv na naše zdraví? Masticha je pryskyřice ze stromu, který se typicky vyskytuje především na Balkáně a na řeckém území. Masticha přispívá především k normálním činnosti gastrointestinálního traktu, má vliv na snížení hladiny cholesterolu a udržuje normální stav cholesterolu v krvi. Dále má antioxidační a antiseptické účinky, bojuje proti zánětům (Crohnova choroba). Masticha obsahuje přes 100 nejrůznějších látek.

Pryskyřice Masticha, začínají stromy vytvářet někdy kolem 5. a 6. roku života a trvá několik desítek let. Jeden strom vyprodukuje až 250 gramů pryskyřice za rok. Vyzrálá masticha má silně dřevito-ovocnou vůni a nasládlou chuť.

Účinky mastichy jsou lidem znány již tisíce let a bylo s ní hojně obchodováno. Jeden z obchodníků s mastichou byl i Kryštof Kolumbus. Ve starověku byla používána jako žvýkačka. Lidé ji používali na čištění zubů a pro svěžest dechu. Žvýkaní mastichy je přisuzován bělící účinek na zuby a zároveň působí antibakteriálně. K dostání jsou i zubní past s mastichou nebo mastichové ústní vody.

Mastichu si především můžete koupit v různých potravinových doplňcích, které obsahují mastichu ve formě prášku. Nejpohodlnější konzumace je asi ve formě tablet. Nejúčinnější je 100 % prášek mastichy bez přísad. Takovou 100% mastichu si můžete koupit zde.

Masticha se dá užívat nepřetržitě. Vhledem k tomu, že se jedná o doplněk stravy, nepotřebujete recept od lékaře. O užívání mastichy se s ním však můžete poradit.
Masticha není vhodná pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící ženy (poraďte se s lékařem). Děti od 6 let je doporučeno jen menší dávkování, které musí být vždy uvedeno na výrobku.

masticha recenzemasticha zkušenosti

Další superpotraviny – Chlorela a Spirulina, Astaxanthin, Cholesten, Trimyco

Chlorella + Spirulina

Chcete-li udělat něco pro své zdraví, je tato kombinace látek Chlorelly a Spirulina ideální volba. Chlorella je druh sladkovodní řasy, kterou najdete v Asii, například v Japonském moře je její velký výskyt. Řasa je bohatá na vitamin B, fosfor, hořčík, beta-karoten, železo, zinek nebo třeba draslík. K účinkům chlorelly na lidské tělo je řazeno zlepšení činnosti srdce a cév, dále nastolení normální činnosti střev a jater, zlepšení přirozené obrany schopnosti a posílení imunity. Podrobněji zde.

 

Spirulina je opět sladkovodní řasa, tentokrát však modrozelená, je to vlastně sinice. Stejně jako Chlorella, je i Spirulina řazena mezi superpotraviny a poslední době se stala velmi populární. Spirulina obsahuje spoustu vitaminů, minerálů a aktivních enzymů. Pozoruhodné je, že 50 % Spiruliny tvoří bílkoviny. Spirulina je bohatá na antioxidanty (tím pádem posiluje imunitní systém). Chlorellu ve spojení se Spirulinou můžete koupit zde.

Astaxanthin

Astaxanthin je přírodní karotenoid z řasy Heamatococcus pluvialis. To vám ale asi nic neřekne. Vyskytuje se ve pstruzích, mikrořasách, kvasinkách či krevet, nejběžněji ho však najdete v tichomořském lososovi (tento karotenoid mu právě dává jeho růžovou barvu)

Astaxanthin má spoustu blahodárných účinků na zdraví. Může zlepšit stav pokožky, zdraví srdce, posílit klouby. Dle několika studií zlepšuje Astaxanthin průtok krve, snižuje oxidační stres u kuřáků a antioxidanty, které Astaxanthin bohatě obsahuje, bojují proti volným radikálům. Astaxanthin je nejlepší konzumovat v tabletách třeba zde.

Cholesten

Pokud bojujete s vysokým cholesterolem, pomůže vám Cholesten, doplněk stravy obsahující červenou fermentovanou rýži. Ta obsahuje mimo jiné monakolin K, který napomáhá udržení zdravé hladiny cholosterolu. Monokalin K si získává na oblíbenosti po celém světe, hlavně na Západě, v Japonsku a Číně. Přípravek Cholesten je navíc v kombinaci s vysoce koncentrovaným rybím olejem OMEGA 3 a MEG-3TM. Cholesten můžete v tabletách zakoupit zde.

Trimyco

Trymyco je doplněk stravy, který obsahuje houby Reishi, Cordyceps a hlívu ústřičnou.  Reishi obsahuje 30% betaglukanů, což jsou v těle přirozeně vyskytující se polysacharidy, které mají pozitivní vliv na zdraví a imunitu.

houba reishi
Houba Reishi

Reshi tak napomáhá právě imunitě, bojuje se pneumokoky, streptokoky, stafylokoky a dalšímu bakteriemy. Reishi také pomáhá v boji s únavou a s psychickými problémy.

Cordyceps (housenice čínská) je houba používaná v tradiční čínské medicíně. Pomocí obsažených látek jako cordycepin, D-manitol a dalších podporuje vitalitu, fyzickou výkonost a vytrvalost.

Hlíva ústřičná není dobrá jen omáčce nebo jiném jídle. Tato houba, která si bere živiny ze stromů, obsahuje látky, které posilují přirozenou imunitu organismu, snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, zmírňuje strnulost šlach a končetin, zpomaluje proces stárnutí a jiné.

Trimyco, který obsahuje Reishi, Cordyceps a hlívu v optimálním poměru koupíte ZDE.

Co jsou super potraviny

Jako superpotraviny můžeme označit ty potraviny, které obsahují vysoké množství látek prospívající lidskému zdraví. Tento pojem není nějak vědecky či lékařsky založený, jedná se spíše o marketingový název. Superpotraviny by měly obsahovat velké množství vitaminů, minerálů a antioxidantů. Jako potraviny tak můžeme označit exotické potraviny jako mango, kiwi, avokádo, kakové boby, chia semínka, kustovnici čínskou (goji), chorellu a spirulinu, ale i obyčejné borůvky, ořechy nebo červenou řepu.

>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *