Srovnání a recenze přípravků na posílení imunity

Nejen v zimních měsících nás může zastihnout nepříjemná rýma, kašel, nebo dokonce chřipka. Tyto úporné nemoci negativně ovlivňují kvalitu života jak ve dne, tak i v noci. Přesto se jim dá účinně čelit. Ty nekvalitnější doplňky stravy na posílení imunity můžou pomoci i s jinými bolestmi a problémy těla, jelikož imunita souvisí s celkovým stavem těla. Pojďme se podívat na ty nejlepší doplňky stravy na posílení imunity.

TOP 5 nejúčinnějších přípravků na posílení imunity – srovnání 2019

Penoxal 50 mg

Penoxal recenze
Na prvním místě musíme zmínit špičku v oboru Penoxal 50 mg. Musím se přiznat, že recenze na Penoxal nebyla tak úplně v mojí režii. Úkol podělit se o zkušenosti s Penoxal dostala moje kamarádka, která ho brala, když chytla chřipku (a s ní i celá rodinka). První co udělala, bylo to, že šla do lékárny a doporučili jí právě Penoxal. I přes vyšší cenu jej zakoupila. Jak mi sdělila, pocítila prý nárůst energie a zlepšení životní pohody. Co se týká chřipky, tak Penoxal pomohl snížit její důsledky, odezněla bolest hlavy a zvýšila je celková chuť k životu. Není si jista, jestli nějak výrazně urychlila léčbu nemoci.

Každopádně si tento doplněk stravy na posílení imunity si chválí uživatelé napříč internetem. Zásluhy si odnesou především vědci ze stejnojmenné firmy Penoxal, která vyvinula patentovanou látku Biocol, což je makrobiotická látka získávaná speciálním biotechnologickým procesem z mikroorganismu Penicillium oxalicum var. Armeniaca, který má pozoruhodně blahodárný vliv na lidský organismus a imunitu člověka.

Kombinace Bicolu a dalších látek jako beta-glukan, hlívá ústřičná a vitamín C posílí Vaši imunitu na maximum. Penocal 50 mg si velice rychle zamilovali lidé po celém světe, včetně České republiky. I přes vyšší cenu si tento přípravek uživatelé neobvykle chválí.

Chcete-li opravdu účinný doplněk stravy na posílení imunity, Penoxal rozhodně stojí za vyzkoušení. Přípravek je velmi dobře snášen a nevytváří se na něm závislost a němá žádné vedlejší účinky. Dávkování je jedna tableta denně, přičemž celé balení obsahuje 120 tablet. Trpíte-li autoimunitní nemocí, doporučujeme konzultovat užívání Penoxalu s Vaším lékařem.

Klady Zápory
   Jeden z nejoblíbenějších přípravků na imunitu             Vyšší cena
  Patentované složení
  Prokazatelné posílení imunity

Wobenzym

wobenzym recenze

Znáte doplněk stravy Wobenzym? Hádám, že asi ano. Společnost rozjela především v zimních měsících masivní televizní a rozhlasovou reklamní kampaň, kde je Wobenzym prezentován jako lék, ne jako doplněk stravy. Wobenzym má poměrně široké pole působnosti.

Kromě toho, že podporuje imunitu, ho lze použít i na lepší hojení, působí protizánětlivě, hojí otoky a ženy ocení i blahodárné účinky proti vaginální mykóze. Doporučuje se také při gynekologických zánětech, zánětech prostaty, šlach nebo vazů, nebo třeba při revmatoidní artritidě. Stejně tak pomáhá při oslabené imunitě a pomůže na klasické nemoci jako nachlazení, chřipka, angína atd.

A co vlastně Wobenzym obsahuje a proč je tak jedinečný? Tento přípravek zkracuje dobu hojení po nejrůznějších úrazech nebo operacích, pomáhá hojit otoky a bojuje proti zánětům a jak už bylo zmíněno, podporuje funkci imunitního systému.

Wobenzym obsahuje mnoho účinných enzymů, nutno zmínit enzym trypsin, který má protizánětlivý účinek a podporuje hojení zranění. Veškeré tyto enzymy jsou 100% z přírodních zdrojů a mimo jiné posilují obranyschopnost organismu a pomáhají mu vypořádat se s nemocemi.

TIP: Wobenzymu jsme věnovali samostatný článek. Přečtěte si komplexní recenzi léku Wobenzym.

Imunax

Imunax imunita

Imunax je naprosto jedinečný prostředek pro posílení imunitního systému. Obsahuje 11 přírodních látek, které mají zásadní vliv na fungování imunitního systému. Imunax obsahuje echinaceu, hlívu ústřičnou, rakytník, vitamin C, reishi, ženšen, šišák, laktobacily, vitamin B6, kyselina listová a zinek.

Tento doplněk stravy má blahodárný účinek jak na posílení imunitního systému, tak i na přirozenou obranyschopnost organismu, zdraví dýchací cest, snížení únavy a podporuje energii a vitalitu. Složení v jedné kapsli naleznete ZDE.

Tento přípravek nemá v České republice obdoby. Výjimečnost tkví v neobvyklém složení. Možná Vás zaujaly názvy jako reishi nebo šišák. Reishi neboli Leskokorka lesklá je houba z řádu choročotvarých. Tato houba je používána v tradiční čínské medicíně na léčbu mnoha chorob a fyziologických onemocnění. V Japonsku se používá jako prevence léčení a terapie rakoviny.

I šišák je používán v alternativním léčitelství. Šišák bajkalský z čeledě hluchavkovitých je bylina vyskytující se nejvíce v mírném pásmu všude po světe. U náš se ve volné přírodě příliš nenachází.

V alternativní medicíně je spojován s léčbou nádorových a zánětlivých onemocnění. V čínské medicíně je používána k léčbě proti mnoha neduhům a nemocem. O echinacee či hlívě ústřičné není potřeba mnoho mluvit, jsou to evergreeny v doplňcích stravy podporujících imunitu. Pokud chcete nakopnout svůj imunitní systém, Imunax svým složením 100% splní Vaše očekávání.

Klady Zápory
   Novinka na trhu   Není v běžné nabídce e-shopů
  Jedinečné složení 11 přírodních látek
  Spojuje nejúčinnější látky posilující imunitu

ImunoBran

imunobran recenze

Přípravek na imunitu ImunoBran, který si postupně získává na popularitě i v České republice, nabízí kombinaci účinných látek jako rostlinné polysacharidy, polysacharidové proteiny (arabinoxylan a hemicelulóza) a dále výtažky z rýžových otrub a z houby Shiitake.

Přípravek je rozpustný ve vodě a je zcela netoxický. Veškeré látky v ImunoBranu působí bez vedlejších účinků a jsou vyrobeny ze 100% přírodních zdrojů (bez GMO).

I když je ImunoBran globálně oblíbený produkt, největší oblibu si získal v Japonsku, kde si mimo jiné získal pověst jako součást dietetických programů (součást integrativní medicíny). Doporučujeme video s profesorem Tiborem Hajto ZDE.

O ImunBranu byla dokonce vydána i kniha od britského novináře Spencera Brighta (2010), kde popisuje jeho účinky. Běžné dávkování je 5-10 mg na 1 kg váhy. Dávku je možno zvýšit až na 40 – 45 mg na kilogram váhy. Přípravek se doporučuje užívat po jídle a je možné jej užívat dlouhodobě.

Jedno balení obsahuje 30 sáčků, přičemž jeden sáček obsahuje 1 000 mg účinných látek (Mikrokrystalická celulóza 500,00 mg, Kukuřičný škrob 260,00 mg, Dextrín 200,00 mg, Fosforečnan vápenatý 40,00 mg). Tento doplněk stravy rozhodně stojí za vyzkoušení, chcete-li posílit svoji imunitu.

Klady Zápory
   Výtažky z rýžových otrub a z houby Shiitake
  Přírodní složení

 

Imunoglukan

imunoglukan recenze

Doplněk stravy na posílení imunity nabírá v posledních letech v České republice na popularitě. Cenově se tento přípravek pohybuje kolem 500 Kč, počítáme-li s balením 60 kapslí.

 Tento přípravek obsahuje patentovaný Imunoglukan®, což je purifikovaná (očištěná) přírodní látka získávaná izolací z Pleurotus ostreatus (Hlíva ústřičná) s kombinací vitaminu C. Právě synergická účinnost těchto dvou látek přispívá k normální funkci imunitního systému.

Po požití Imunoglukanu prochází tableta v nezměněné formě do tenkého střeva, kde se váže na imunitní buňky (součást slizničního imunitního systému). V závislosti na této akci dochází k aktivaci obranných mechanizmů v celém organismu.  

Imunoglukan obsahuje v jedné tabletě 100 mg Imunoglukanu® a 100 mg Vitaminu C. Doporučené dávkování je 1-3 kapsle 1x denně. Chcete-li kvalitní přípravek na posílení imunity za dobrou cenu, je Imunoglukan ta správná cena pro Vás.

Klady Zápory
   Patentované složení   Vyšší denní dávkování
  Hlíva ústřičná a Vitamin C
  Velmi dobrá cena

 

Rady a tipy jak se udržet zdravý a posílit imunitní systém

V zimě se teple oblékejte

Když půjdete ven, klidně i na chvilku, nezapomeňte se teple obléct. Především v zimních měsících jsou věci jako šála nebo rukavice nepostradatelné. Nezapomeňte se pořádně obléct, i když půjdete jen s košem nebo na rychlou procházku se psem. K nachlazení může dojít i během pár minut na studeném vzduchu.

Myjte si ruce

Umytí rukou po použití toalety je samozřejmost. Chcete-li se udržet zdraví myjte si ruce před každým jídlem, především jste-li ve městě, mezi lidmi, v práci, nebo třeba v restauraci. Během dne sáhnete na spoustu věci, které můžou být plné bakterií.

Držadlo u tramvaje či autobusu, mobilní telefon, peníze, propiska, podání rukou, to jsou potenciální možnosti nakažení. Nejde jen o chřipku či rýmu, velkým strašákem je i žloutenka. Nezapomeňte, že teplá voda a mýdlo nemusí být vždy po ruce. Noste si s sebou antibakteriální mýdlo, nebo vlhčené ubrousky.

Dostatečný spánek – půl zdraví

Jeden z nejlepších a také nejlevnějších způsobů jak posílit imunitní systém. Nedostatek spánku oslabuje Váš imunitní systém. Pokud jste permanentně unavení, máte větší sklon ke stresu, což Vašemu zdraví také příliš nepomůže.

Dostatek vitaminů pro Vaše zdraví

Nejlepší zdroj vitaminů je samozřejmě čerstvá zelenina a ovoce. Pro imunitu jsou zásadní:

Vitamin C:
– působí jako antioxidant, má obrovský vliv na obranyschopnost organismu
– najdeme ho v: pomerančích, červené paprice

Vitamin D:
– který mimo jiné slouží jako prevence proti úzkosti a depresím 
– najdeme ho v : rybách, játrech, hovězím mase
– největší nedostatek Vitaminu D je v zimních měsících (80 % tohoto vitaminu získáváme ze slunce)

Vitamin A:
– pro lepší zrak a imunitu
– jeho nedostatek způsobuje také šeroslepost
– důležitý antioxidant
– najdeme ho v mrkvích, rajčatech, ananasu, meruňkách nebo třeba švestkách

Není-li k dispozici zelenina a ovoce, dopřejte si vitaminové doplňky a multivitaminy. Mezi nejlepší patří Multivitaminy a minerály od MedPharmy (ZDE) nebo třeba Výběr století od Unios Pharma (ZDE)

Sázíte na bylinné přírodní prostředky pro boj proti nemocem? Sáhněte po Echinacee, doporučujeme Imunit Echinacea kapky (ZDE), což je extrakt z kořene z echynacey. Echinacea má rovněž blahodárný vliv na močové cesty.

Nezapomeňte také na minerály jako chrom, selen, zinek a měď.

TIP: Podpořte imunitní systém přírodními zdroji. Vyzkoušejte Trimyco , což je komplexní doplněk stravy obsahující extrakt z Reishi, Cordycepsu a Hlívy ústřičné.

Pozor:  Všechny produkty v tomto srovnání nejsou určeny jako náhrada pestré stravy, jedná se pouze o doplňky stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku a vždy pečlivě čtěte příbalový leták.

 

18 thoughts on “Srovnání a recenze přípravků na posílení imunity

 1. Pokud se nemýlím, tak z níže uvedených je pouze jeden volně prodejný lék – WOBENZYM – který vřele doporučuji.

  1. Tým Provitalitu.cz napsal:

   Dobrý den, Kláro. Ano, jediný opravdový lék v tomto srovnání je Wobenzym, ostatní recenzované přípravky patří mezi doplňky stravy.

 2. Přípravky na imunitu rozhodně pomůžou. Osobně jsem vyzkoušel Imunax a musím říct, že mi pomohl od skoro nekonečné rýmy…

  1. Dobrý den, Davide. Děkujeme za komentář. Ano, Imunax patří mezi nejoblíbenější přípravky. Každému však může sednout něco jiného.

 3. Dlouhodobě užívám Wobenzym a jsem s ním maximálně spokojená. Za mě i poměr cena-kvalita odpovídá.

  1. Tým Provitalitu.cz napsal:

   Děkujeme za komentář, Veroniko.

   S přáním pěkného dne,

   tým Provitalitu.cz

 4. Edita Brzobohatá napsal:

  ImunoBran jsem užívala, celkem mi pomohl, ale možná se mi to jen zdá. Těžko v dnešní době poznat,co je placebo a co ne.

 5. Moje obvodní doktorka mi doporučila penoxal. měla jsem dlouhodobé vleklé problémy s imunitou, časté rýmy, které se neustále vraceli, byla jsem stále na antibiltikách. Sotva jsem dobrala jedny, začala jsem užívat další. Od té doby co užívám penoxal, se muj stav výrazně zlepšil. Nejsem tak často nemocná a cítím se mnohem líp.
  Léky na imunitu mají určitě smysl. za mě TOP lék. vřele doporučuji 🙂

 6. Ahojky. Ja kupuju penoxal..často jsem bývala nachlazená. Kamarádka mi doporučila penoxal a od té doby co ho uživám (cca rok) se cítim mnohem lip a nebývam tak často nemocná. Za mě TOP.

 7. Nejlepší je Wobenzym. Jen se musí dodržet dávkování a užívání nalačno.

 8. Zkoušel jsem skoro vše, dobré zkušenosti mám s Wobenzymem, ten se dá doporučit, hlavně když se kombinuje i s něčím na stres a lepší spánek, mě třeba hodně pomohly autohypnotické nahrávky před usnutím – hypnonidry na imunitu.

 9. Já začala užívat pravidelně šumivý červený pomeranč – vit. C od Livsane a zbytek kombinuji různé a je mi fajn 🙂

 10. Já občas malýmu ujim nějakej vitamín, jinak věřím pivínu a je mi fajn

 11. A je nějaký rozdíl ve formě doplňku stravy? tobolka, pastilka, vodička apod.?

  1. Hezký den, Pavlo,

   neměl by v tom být takový rozdíl. Třeba takový echinacea, respektive její kořen se “luhuje” v lihu a bere se to jako nejlepší způsob, jak z echinacey dostat nejvíce účinných látek. Berta však na vědomí, že jsou vitaminy rozpustné ve vodě a v tucích. Vitaminy rozpustné v tucích jsou A, D, E, K. Je nutné přijmout i určité množství zdravých tuků, aby vitaminy jen neprošly trávicím traktem, ale opravdu se rozpustily a vstřebaly v těle – dostaly se do krve. Ty rozpustné pouze ve vodě jsou hlavně “béčka” a také vitamin C.

   Krásný den a pevné zdraví přeje
   Provitalitu.cz

 12. ja na posílení imunity beru probiotika, vitamin C a taky přemýšlím o detoxikaci těla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *