Lék Wobenzym – recenze, zkušenosti, diskuze, hodnocení

Wobenzym, který patří mezí top produkty na posílení imunitního systému (srovnání přípravků na posílení imunity ZDE), je v poslední době skloňován v mnoha pádech. O Wobenzymu slyšíme denně v televizích, radiích, čteme na internetu, časopisech i novinách.

Wobenzym recenze cena

Je ale opravdu Wobenzym takový zázrak, nebo se jedná o výbornou marketingovou kampaň výrobců Wobenzymu. Připravili jsme pro Vás nejpodrobnější recenzi léku Wobenzym na českém internetu.

Co vše s v této recenzi dočtete?

 TIP: Projděte si naše srovnání nejúčinnějších doplňků na posílení imunity – Provitalitu.cz

Co je Wobenzym a na co se používá?

Wobenzym je klasifikován jako lék (nikoliv jako doplněk stravy), který se dá použít v první řadě na léčbu otoků, zánětů a k posílení imunitního systému. Pozitivní účinky má však i na tyto problémy:

 • artróza
 • revmatoidní artritia
 • chronické rány
 • vaginální mykóza
 • záněty šlach, žil a svalů
 • zánět prostaty
 • gynekologické záněty

Co se týká posílení imunitního systému, pomáhá proti chřipce, nachlazení, angíně a velmi dobře působí také proti zánětům průdušek, celkově dýchacích cest a nosních dutin.

Vzhledem k tomu, že tlumí záněty, pomůže také proti častému zánětu kloubů. Nejen to, také tlumí bolest a podporuje mobilitu kloubu. Zmírňuje projevy artrózy, revmatizmu měkkých tkání a revmatoidní artritidě.

Lék Wobenzym pomáhá také při opakovaných vaginálních mykózách. Významně snižuje výskyt toho onemocnění. Rovněž pomáhá při poporodních potížích (otoky, záněty, bolest). Wobenzym lze navíc užívat v období těhotenství i kojení po předchozí konzultaci s odborným lékařem.

wobenzym vobenzym recenze srovnání imunita otoky

Wobenzym se prodává ve formě enterosolventní tablet (tablety jsou odolné proti žaludečním štávám, rozpustí se v tenkém střevě) v těchto baleních:

40 tablet wobenzym 40, 200 tablet  wobenzym 200 , 300 tablet wobenzym 300 a 800 tablet wobenzym

Složení Wobenzymu

Jistě se ptáte, co Wobenzym obsahuje, že dokáže léčit tolik problémů. Wobenzym obsahuje unikátní směs enzymů, které mají pozitivní vliv na léčbu již zmíněných otoků, zánětů a posílení imunity.  

Wobenzym se používá jako součást enzymoterapie, tedy léčby těla pomocí enzymů. Enzymy jsou v podstatě látky v těle s bílkovinným základem. V těle člověka vznikají z aminokyselin, které získáváme trávením bílkovin z potravy. Enzymy ovlivňují řadu chemických reakcí v těle.

V našem těle najdeme tisíce enzymů, které mají vliv na stav našeho těla. Enzym papainum se získává z papay, Wobenzym ho obsahuje 90 F.I.P. (F.I.P je jednotka enzymatické aktivity, 1 F.I.P. jednotka je takové množství enzymu, které přemění substrát o množství 1 mmolu za jednu minutu). Bromelaina, kterého Wobenzym obsahuje 225 F.I.P, se získává z ananasu.   

(Zdroj: Wobenzym.cz)

Dále obsahuje tyto pomocné látky:

monohydrát laktosy, magnesium, předbobtnalý škrob, kyselina stearová, koloidní bezvodý oxid křemičitý, mastek, kopolymer kyseliny methakrylové a methylmethakrylátu (1: 1), natrium-lauryl sodný, makrogol 6000, triethylcitrát, hypromelosa, hydroxypropylcelulóza, mikrokrystalická celulóza, glycerol, oxid titaničitý, ponceau 4R (červeň košenilová A, E124), oranžová žluť S (E110)

Wobenzym obsahuje enzymy Trypsim (trávicí enzym ve dvanáctníku, vzniká ve slinivce břiční) a chymotrypsin (tělo ho získává ve slinivce), dále obsahuje enzymovou směs panktreatin (získává se z panktreatů mladých jatečních zvířat.

 TIP: Projděte si naše srovnání nejúčinnějších doplňků na posílení imunity – Provitalitu.cz

Jak funguje Wobenzym?

Enzymy, o kterých jsme se zmiňovali výše, působí proti zánětů kdekoliv v celém těle. Záněty se objevují při mnoha zdravotních potížích, proto lze lék Wobenzym používat při tolika problémech a onemocnění. Wobenzym podle oficiálních zdrojů pomáhá i při onemocnění více záněty a otoky zároveň.

Tento lék urychluje vstřebání otoků, pomáhá při úplném uzdravování otoků a pomáhá při problémech s imunitním systémem a častým onemocněním, a to právě díky unikátním enzymům, které Wobenzym obsahuje. Tyto enzymy nejsou pro lidské tělo něco neznámého, naopak je vaše tělo obsahuje. Při různých onemocněních jich však vaše tělo nemusí mít dostatek, a tak je vhodné podpořit léčbu extra dávkou těchto enzymů.

Pokud budete Wobenzym užívat neprodleně po operacích, zkrátíte dobu hojení a omezíte výskyt pooperačních komplikací (hnisání rány atd.). Užívání Wobenzymu můžete konzultovat se svým lékařem, jsem přesvědčen, že bude tento lék znát.

Krátké video o Wobenzymu a jeho účincích na imunitu:

Kde se dá Wobenzym koupit a za jakou cenu?

vobenzym srovnání cen

wobenzym levně

 

provitalitu.cz wobenzym

 

wobenzym recenze

Zkušenosti s Wobenzymem, diskuze a hodnocení

Wobenzym jsem osobně využíval při chřipce, kdy jsem bral 3 tablety 3x denně. Chřipka opravdu zmizela rychleji, než obvykle, může to být ale jen náhoda. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy neměl žádné otoky ani záněty, nemohu tady soudit.
Pojďme se však podívat na několik internetových hodnocení reálných uživatelů. Neberte to jako 100% vypovídající hodnotu, jsou to pouze subjektivní hodnocení a zkušenosti lidí, kteří Wobenzym používali.

Z diskuze uživatelů emiminko.cz, uživatelka avi:

Brala jsem Wobenzym po zamlklém těhotenství několik měsíců. Krásně se mě upravil cyklus, celou zimu jsem nebyla ani jednou nemocná, žádná rýma, nic a to doma kolem mě všichni lehli:-) Nakonec všechno skončilo těhotenstvím hned napoprvé a už mám 8 týdenní holčičku. Samozřejmě že jsem si ho musela platit (celkem jsem snědla 3 velká balení), je jen velmi málo nemocí na které by váš lékař ho mohl napsat na pojišťovnu.

Z diskuze uživatelů emiminko.cz, uživatelka Havran007:

Bral jsem to, ale nějaký extra účinek jsem necítil. Ale bral jsem to až v době, kdy jsem bral dostatek vitamínu a minerálu, které jsou i teoreticky daleko účinnější než nějaký Wobenzym.

Z diskuze uživatelů emiminko.cz, uživatelka Marcie:

Já jsem zkusenost s Wobenyzmem nakousla ve svém příspěvku „zahleněná“. Brala jsem ho (velké baleni cca 2800 Kč) po operaci štítné žlázy (duben 2005) a to prvních 10 dnu 10 tablet 3× denně, pak dalších 14 dni 6 tablet 3× denně. A zbytek baleni jsem dobrala jako udrzovaci dávku 3 tablety 3× denně.
Do vánoc jsem byla v pohodě, žádná nemoc ani nachlazeni. Pak naše mala dostala silný zánět nosohltanu a my s ni a plácame se v tom až dosud, takže uvažuju, ze budu Wobenzym užívat znova. Určitě je to skvělá věc a mohu jen doporučit. Jen kdyby nebyla tak drahá!

 

vobenzym heureka
wobenzim heurekavobenzymvobenzim heureka

TIP: Projděte si naše srovnání 10 nejlepších šamponů proti vypadávání vlasů- Provitalitu.cz

FAQ – nejčastější otázky ohledně Wobenzymu

Wobenzym a alkohol – jde to dohromady?

To, že pití alkoholu má neblahý důsledek na různé tělesné funkce psát nebudeme. Stručně, v příbalovém letáku léku Wobenzym se o alkoholu nic nepíše. Lze tedy předpokládat, že alkohol nemá při používání Wobenzymu na člověka žádné zvláštní vedlejší účinky. Doporučujeme však všechny léky vždy zapíjet vodou, čajem, limonádou atd., nikoliv alkoholem.

Negativa užívání Wobenzymu a vedlejší účinky.

Pokud jste alergičtí na některou z látek, které Wobenzym obsahuje, tak je pro Vás konzumace tohoto léku samozřejmě zdraví nebezpečná. Mezi vedlejší účinky patří třeba nadýmaní, pocit plnosti, možná i lehká nevolnost při nevhodném dávkování. Tyto příznaky jsou však ojedinělé. Pokud by se však objevily v těžší podobě, ihned navštivte lékaře.

Užívání Wobenzymu v těhotenství a pří kojení

Doporučujeme vždy konzultovat s lékařem. Nejsou známy účinky na plod či dítě nebo na průběh těhotenství.

Dávkování Wobenzymu

Dávkování u Wobenzymu vždy záleží na akutnosti Vašeho problému. Léčba obvykle začíná na  5 – 10 tabletami 3x denně, později se přechází na udržovací dávku 3 tablety 3 denně. U dětí konzultujte dávkování s jeho lékařem.

Wobenzym pro děti

Wobenzym je vhodný i pro děti. Jak je napsáno výše, doporučujeme dávkování konzultovat s lékařem. Stejně jako u dospělých, i u dětí pomáhá Wobenzym s posílením imunity, lehčím průběhem chřipek, rychlejším hojením a s pooperačními potížemi (otoky atd.).

Máte dotaz? Napište nám a zjistíme pro Vás potřebné informace.

Napsat nám můžete dolů do komentářů nebo na e-mail info@provitalitu.cz. Rádi Vám pomůžeme 🙂 .

Konečné hodnocení Wobenzymu

Německý výrobek Wobenzym užívají lidé po celém světe více než 30 let. Osobně bych řekl, že na každého může mít Wobenzym různě silný účinek. Proti zánětlivým onemocnění, otokům, při chřipce a jiných nemocech, při kterých je oslabená imunita, bych však s koupí neváhal.

Minimálně stojí za vyzkoušení. Jako nevýhodu léku Wobenzym spatřuji vyšší cenu a velké dávkování (někdy i 5 tablet 3x denně).

TIP: Projděte si naše srovnání nejúčinnějších doplňků na posílení imunity – Provitalitu.cz

Jaké zkušenosti máte s Wobenzymem vy? Napište nám do komentářů, a podpořte tak naši diskuzi.

 

12 thoughts on “Lék Wobenzym – recenze, zkušenosti, diskuze, hodnocení

 1. Skvělé shrnutí a snaha o objektivitu, což se nevidí často. Mě samotné Wobenzym skvěle zabral při opakovaných zánětech močových cest. Ale brala jsem ho opravdu dlouho, což se mi nakonec celkem prodražilo, ale stálo to za to.

  1. Tým Provitalitu.cz napsal:

   Děkujeme, Michaelo :).

   S přáním pěkného dne,
   Provitalitu.cz

 2. Vendula Grocholová napsal:

  Dobrý den,

  již 3 rokem trpím na opakované kvasinky v pochvě. Den ode dne jsem zoufalá, jelikož je to velmi nepříjemné a vynakládám vysoké finance na opakovanou léčbu. Mykozu řeším minimálně jednou do měsíce. Vyzkoušela jsem různé přípravky, ale bez účinku. Sladké a alkohol téměř nekonzumuji. Myslíte, že by mi mohl Wobenzym pomoci? Jedná se o celkem drahý lék. Tak jen abych zase nevyhodila finance oknem.

  Děkuji, Grocholová

  1. Tým Provitalitu.cz napsal:

   Dobrý den, Vendulo,

   především je důležité konzultovat Vaši nemoc s lékařem, což jste pravděpodobně udělala. Doktor by měl určit, jaký je původ kvasinkového zánětu a měl by Vám předepsat vhodná a účinná antimykotika.
   Dále Vám ještě můžeme doporučit přírodní cestu léčby. Hojně se doporučuje česnek, který má mimo jiné antimykotické účinky a působí proti kvasinkovým infekcím. Zkuste konzumovat zvýšené množství syrového česneku, třeba v salátech nebo jinak, jak Vám chutná. Přemnožení kvasinek brání i bílý jogurt s obsahem bakterií Lactobacillus acidophilus. Pokud však trpíte bakteriální infekcí, jogurt může naopak stav zhoršit, takže tady pozor. Antimykotické účinky má i odvar ze skořice.

   Co se týká Wobenzymu, tak ano. Wobenzym opravdu pomáhá v boji proti vaginální mykóze a dalším otokům a zánětům. Společnost, který Wobenzym vyrábí disponuje mnoha výzkumy, které toto tvrzení potvrzují. Mnoho kladných zkušeností mají i tisíce uživatelek Wobenzymu.

   Pokud Váš problémy trápí již 3 roky, mohl by Wobenzym stát za vyzkoušení, můžete si koupit i menší balení a vyzkoušet, zda budete pociťovat změny.

   Doufám, že jsem pomohli.

   Tým Provitalitu.cz

 3. Moc hezký článek, vše dopodrobna shrnuto.

 4. Wobenzym jsem úspěšně vyzkoušel při pooperačním hojení menisku a mohu všem doporučit. V rodině byl užíván i při snížené imunitě a také s úspěchem.

 5. Mám operovanou nohu a po doporučení jsem si Wobenzym a začala užívat 3x5tablet denně ,po týdnu jsem snížila dávku 3x3tablet.Po 10 dnech jsem začala mít zažívací problémy.Nejdřív jsem to řešila uhlím,to mi nezabralo tak jsem nasadila lék co jsem měla z Egypta.Ani to mi nezabralo tak jsem vysadila Wobenzym a ejhle problémy prestaly.Po 2.dnech jsem znova začala Wobenzym užívat a opět se mi problémy vratily .Nevím co mi v tomto doplňku vadí?

  1. Mám podobný problém jako popisuje Renata. Po týdnu používání, dávkování 4×3 denně se mi objevili zažívací problémy. Aktivní uhlí nezabírá. Wobenzym jsem prozatím vysadil.

 6. Užívala jsem W před 4 roky, chutnal jinak tablety jinak vypadaly a voněly, neměla jsem žádné zdravotní problémy. Koupila jsem si Wobenzym minulý týden na zhojení poranění. Wobenzym pilulky jsou jiné barvy menší zapáchají po chemii ( uměle, jako ropa). Žaludek mě bolel po 3 dnů užívání . V mém okolí hodně lidí reaguje stejně a jsou ohledně tohoto léku už skeptičtí.

 7. Takový téměř zázrak. Původně zakoupený kvůli úrazu kolene, zabral hojením doslova před očima. Zmizel otok, záhy i z druhého kolena, prakticky ustaly bolesti, které trvaly již řadu roku vlivem těžké arthrosy. Výrazně se zmenšily shluky žil na nohou a nosní dutina, která byla téměř neprodyšná několik roků najednou začala fungovat. Opravdu rapidní zlepšení všeho. Až na fakt, že za cca š týdny, začal vzdorovat žaludek. Každý večer pocity, jakoby mě trávit pytel kamenů. Škoda. předpisatelé zmiňují, že dříve neměl wobenzym tahle negativa. Co se vrátit k původní výrobě? Vše co se “modernizuje a zlepšuje, ztrácí své původní kvality a je tak vlastně horší.

 8. Dobrý den, mám opakované záněty močového měchýře které trvají cca 3roky, vyzkoušela jsem několik léků na podporu imunitního systému močového měchýře ale bez úspěchu. V lékárně mi doporučili Wobenzim. Chtěla jsem se zeptat zda by lék pomohl na moje problémy. Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *