Nejlepší keto dieta – recenze TOP 6 keto diet v Česku

Keto dieta nebo chcete-li ketogenní dieta je stravovací plán s nízkým obsahem sacharidů a tuků a vysokým obsahem proteinu, který už po několika týdnech může přinést skvělé výsledky v hubnutí. V našem srovnání přinášíme recenzi těch nejznámějších – Ketomix, Ketodiet, Myketo, Mix&slim, Chiashake a Proxietix. 6 keto diet, každá v něčem jiná, každá v něčem unikátní.  Kterou vybrat? Čtěte dále.

Přehled 6 hodnocených keto diet

1. místo

Ketomix

2. místo

Mix&Slim

3. místo

KeotDiet

4. místo

Chiashake

5. místo

Myketo

6. místo

Prodietix

ketomix-recenze
 • Perfektní zákaznický servis

 • Nejlépe hodnocená keto dieta v ČR

 • Ideální pro začátečníky

 • Dobrý poměr cena/výkon

 • Nejlépe hodnocená keto dieta v ČR

 • Přehledné stránky a eshop

 • Perfektní zákaznický servi

 • Cena je trochu vyšší

 • Ideální pro začátečníky

 • Nejlevnější keto dieta

 • Spíše pro zkušenejší keto dietáře

 • Jídla obsahují chia semínka

 • Perfektní zákaznický servi

 • Nejlépe hodnocená keto dieta v ČR

 • Ideální pro začátečníky

 • Perfektní zákaznický servi

 • Nejlépe hodnocená keto dieta v ČR

 • Ideální pro začátečníky

Nejlepší keto diety v roce 2020

Recenze – Hodnocení – Zkušenosti

provitalitu.cz recenzeKetoMix

KetoMix je právoplatným vítězem našeho srovnání. Líbí se nám kvalita produktů a především velké zaměření na zákazníka jako takového. KetoMix nabízí dietní plány přesně podle stupně vaší nadváhy a přizpůsobí se potřebám vašeho těla. Dietní plány mají jasně nastavenou dobu trvání. Víte tedy, jak dlouho budete dietu užívat.ketomix recenze

Kromě diet nabízí KetoMix tak několik dalších proteinových jídel jako třeba proteinové palačinky, omelety, polévky, pečivo, kaše a také různé proteinové nápoje. Výběr je tedy obrovský a jedná se o potraviny prověřené tisíci zákaznic a zákazníků.

Ketomix nabízí skvělou BMI kalkulačku, kde zapíšete své údaje o věku, výšce, pohlaví a váze, zadáte email a Ketomix vám nabídne jídelníček na míru vašim potřebám.

Celkově se mi stránka Ketomixu líbí a je velmi přehledná. Navíc nabízí i online info linku, kde vám se vším pomohou. Proklientský servis je na velmi vysoké úrovni. Keto dietu od Ketomixu si můžete koupit i dle vašeho uvážení na 7 dní nebo na 1, 2, 3 či 4 týdny.

Dietní plány jsou nastaveny tak, aby člověk mimo balíček od Ketomixu nic moc extra nejedl, především v první fázi (Ketomix dělí své diety na fáze) je dieta velmi přísná a kromě věcí z dietního balíčku Ketomixu si můžete navíc dát třeba hrst ořechů nebo až 500 gramů zeleniny za den.

ketomix recenzeprovitalitu.cz

 

Mix&slim

Keto dieta Mix&slim není tolik známá a hádám, že o ní asi slyšíte poprvé, jestliže se v oblasti proteinových diet delší dobu neorientujete. Proč mě tedy keto dieto od Mix&Slim zaujala, a to tak, že jsem ji zařadil na druhé místo?

Za prvé, když jsem narazil na stránky Mix&Slim, nebyly tak načančané, jako třeba stránky Ketomixu a dalších společností. Ano, jsou poměrně strohé, ale mně jde spíše o obsah a hlavně o produkt jako takový.

Co se týká obsahu, webovka Mixslim.cz je fakt vytuněná, co se týká informací. Velmi rychle vám řekne vše, co chcete o keto dietě a produktech Mix&Slimu vědět. No a co se týče produktu, zaujala mě cena, která je nižší než u Ketomixu.

Čtyřtýdenní keto dieta Ketomixu vyjde bez slevy na 6 911 Kč, zatímco Mix&Slim ketodieta na 4 týdne vyjde bez slevy na 5 474 Kč, tedy úspora 21 %. To není zrovna málo. Samozřejmě ceny se u obou produktů mění a navíc velmi často narazíte na nějaké slevové akce, takže za tyto ceny asi nenakoupíte. I se slevami mi však Mix&Slim vychází levněji.

Další věc je samozřejmě kvalita. Příměr „zadarmo drahé“ však u Mix&Slimu opravdu nehledejte. Čtyřtýdenní dieta Mix&Slim nabídne 146 jídel, mnohdy si můžete vybrat různé varianty v balíčku (podle toho, co vám více chutná) a obsah je velmi podobný Ketomixu.

Produkty od Mix&Slimu nabízí velký poměr kvalitních bílkovin, jídla bez přidaného cukru, bez lepku, zachování správného množství vitamínů a minerálů a hlavně – to nejdůležitější – skvělou chuť.

provitalitu.czKetodiet

Ketodiet už patří mezi známější hráče na poli ketogenních diet. Stejně jako ostatní ketodiety, i Ketodiet dietní plán se skládá ze 3 fází. V první, které Ketodiet nazývá jako „rychlé hubnutí“ jíte 5 Ketodiet jídel denně plus doporučenou zeleninu, která se v ketogenní dietě může do omezeného množství jíst.

Vzhledem k tomu, že Ketodiet opravdu cílí na to, aby člověk zhubl co nejrychleji, avšak bezpečně a bez jojo efektu, už v první fázi začínáte hubnout.

Co se mi u Ketodiet líbí, že jejich dieta je fakt promyšlená – například co se týče makroživin, živočišné i rostlinné tuk jsou zastoupeny v poměru 50:50. Super.

Druhá fáze se nazývá „stabilizace hmotnost“, která je tentokrát zastoupena 4 Ketodiet jídly a jedno jídlo si uvaříte své, avšak musí být s vysokým obsahem bílkovin, aby dieta fungovala.

V třetí fázi, tedy když už byste měli dosáhnout své kýžené cílové váhy, se počet Ketodiet jídel snižuje na 2 denně, která doplňujete svými jídly, který mají dostatečné množství bílkovin. A samozřejmě musí být zdraví.

Ketodiet dbá na osvětu svých klientů, aby se především naučili jíst zdravě a svou vysněnou váhu si udrželi. To je důležité, aby se nemuselo začínat na novou s první fází. Ze začátku vás však žádné biflování nečeká. První fáze diety Ketodiet je vytvořená tak, že si nemusíte počítat makroživiny, ani kalorický příjem.

U každé keto diety je samozřejmě důležitý i fyzický pohyb. Ketodiet má 3 dietní plány, které jsou přizpůsobený uživateli dle jeho váhy. Tedy zda máte nízkou nadváhu, střední či vysokou. Taky na stránkách Ketodiet najde BMI kalkulačku, takže si lehce spočítáte, jak jste na tom.

Ketodiet má navíc perfektní online podporu, kterou jsem osobně vyzkoušel, když jsem měl dotazy na produkty Ketodiet. Jsou milí a vstřícní

provitalitu.cz

Chiashake

Hádám, že o Chiashake jste toho moc neslyšeli. Její menší známost však nemusí nic ubrat na kvalitě produktů. Důvod, proč jsem Chiashake zařadil až na čtvrté místo není nekvalita produktů (třeba jejich dietní proteinové koktejly jsou dle mě špička).

Spíše považuji Chiashake pro zkušenější dietáře, kteří si třeba chtějí svou keto dietu naplánovat sami. Na stránkách Chiashake nenajdete nějaky tutoriál, jak vybrat dietu dle vašich potřeb, respektive proporcí :D, ale dostanete jedno až čtyřtýdenní univerzální dietní balíček nebo máte na výběr z jejich produktů jak samotných. Je to prostě ta méně proklientská péče, a proto je dle mého názoru potřeba větší individualita při výběru.

Na druhou stranu musím říct, že Chiashake keto dieta patří mezi ty levnější. U 4 týdenní diety na mě aktuálně svítí nějakých 4 799 Kč, což je 30 Kč na jídlo. Thumbs up, pecka.

Jinak v takovém dietním plánu najdete vlastně klasiku – dietní polévku, dietní kaše, omelety, koktejly, palačinky a tak dále. No a samozřejmě čím se liší Chiashake od ostatních diet, jak už z názvu vychází najevo je obsah chia semínek v dietních jídlech. Milujete chia semínka? Jděte do toho.

Cekově na mě Chiashake dieta působí sympaticky a jak už jsem říkal, jejich proteinové koktejly mě fakt baví – ty musím určitě doporučit.

provitalitu.cz

Myketo

Keto dieta Myketo je ryze česká značka, která není tolik známá, ale mě zaujal jejich přístup k zákazníkovi. Dávají mu o všem maximum informací a já se u Myketa jen minimálně musel prohrabávat x stránkami nebo dokonce psát na zákaznický servis.

Líbí se mi výběr ze 3 dietních plánů, kde okamžitě víte kterou si vybrat, o kolik si můžete představit, že zhubnete a jak dlouho daná dieta trvá. Co více si člověk žijící v superrychlé době může přát? Jejich popisy diet, hubnoucích fází i produktů jsou opravdu blbuvzdorné a rychle se zorientujete.

Body jsem strhal za vyšší cenu. Aktuálně na mě svítí 6 037 Kč po nějaké menší slevě za měsíční dávku. To je třeba více, než u Chiashake nahoře. Na měsíc tak máte 98 jídel. Na druhou stranu, pokud nemáte s dietami a keto dietou mnoho zkušeností, musím Myketo doporučit.

Líbí se mi zaměření na individuálního zákazníka/zákaznici. Pokud trpíte alergií na lepek, můžete vybrat i z bezlepkových jídel. Myketo, stejně jako Ketodiet má 3 dietní plány – dle vašeho stupně nadváhy a pokud si nebudete s něčím vědět rady, tak vám pomůžou výživoví poradci od Myketo týmu.

Líbí se mi i velmi vtipná edukace o keto dietě pro muže. Keto dieta od Myketo je určena jak pro muže, tak i pro ženy od 18 let. Jedna z dalších věcí za které Myketu ubírám body je nemožnost si vybrat příchuť alespoň u dietních koktejů, jako je tomu třeba u Ketodiet nebo Chiashake.

Suma sumárum, Myketo není vůbec špatná, i když ji dávám až na páté místo. Pro začátečníky bych ji zařadil po boku Ketomixu a Ketodiet.

provitalitu.cz

Prodietix

Francouzská keto dieta Prodietix je dalším hráčem na trhu proteinových diet. Když poprvé vstoupíte na stránku Prodietuxu, budete se cítit lehce zmateni.

Co mě ale opravdu potěšilo, je jejich chytrá „kalkulačka“. Ne, není to další BMI kalkulačka. Je to trochu něco jiného a zadáváte do ní mnohem více údajů. Také si volíte svůj cíl, tedy že se chcete z váhy x dostat na váhu y. Výstup z této kalkulačky je pak je hezký graf, který ukazuje, jak bude v jednotlivých fázích hubnutí probíhat.

Nehledě na to, zda si chcete od Prodietixu něco koupit, zkuste si tuto kalkulačku vyplnit. Stojí to za to. Jinak i na tomto grafu uvidíte to, v čem je keto dieta asi nejvíce oblíbená dieta v ČR a možná i ve světe. V první fázi je pokles hmotnosti opravdu rychlý.

Takže pokud potřebujete zhubnout opravdu na rychlo, je podle mě nějaký způsob keto diety jediná logická volba. Hladovění není řešení, jelikož v tomto způsobu hubnutá většinou nedodržujete dostatečný přísun bílkovin a ztrácíte i svalovou hmotu.

Nicméně zpět k Prodietixu. Tato kalkulačka je fakt povinnost, pokud si plánujete zvolit Prodietix. Vyjde vám totiž program přesně podle vašich potřeb. Já jsem dostal doporučenou dietu „M“ na 3 týdny za 4032 Kč. Co mě ale furt mate jsou menší 7denní balíčky dietních jídel, které se vám zobrazují u programu, který vám byl doporučen.

Dle Prodietixu by můj program trval tři týdny, přičemž jednotlivé fáze jsou rovnoměrné rozdělené. Každá trvá týden. První fáze obsahuje 5 jídel, druhá 4 jídla a poslední fáze už jen 3 jídla od Prodietixu. Postupně pak zavádíte svá vlastní jídla a ketogenní dietu jedete jako doplněk. To je stejné jako u předchozích diet.

Jako mínus Prodietixu musím uvést mizerná zákaznická podpora. Na můj dotaz mi i po 2 mailech vůbec neodpověděli. Na odpověď jsem čekal týden a stále jsem ji nedostal, ani na první, ani na druhý mail. To jak komunikuje zákaznický servis hovoří o celé firmě.

Když se podíváme na 4 týdenní (30 denní) dietní plán, u Prodietixu vyjde na 6 750 Kč a má 150 porcí. Prodietix tedy nepatří mezi nejlevnější diety. Na druhou stranu, líbí se mi, že když zadáte údaje do jejich kalkulačky a nepotřebujete shodit příliš mnoho kilogramů, nabídne vám kratší dietu.

Samozřejmě kratší, protože delší nepotřebujete. Jako v mém případě – nabídnuta mi byla 3týdenní keto dieta. U ostatních diet se mi zdá, že se mi prodat 4týdenní dietní plán za každou cenu. Za 3 týdenní dietní plán Prodietixu za máte skoro 4 týdenní dietní plán od Chiashake, jak jsem psal nahoře.

provitalitu.cz

Co je to keto dieta a proč je to rychlý způsob hubnutí

Keto dieta, ketogenní dieta, někdy též proteinová dieta je způsob hubnutí, při němž je do těla přijímáno menší množství tuků a především sacharidů a je přijímáno mnohem větší množství bílkovin.

Jakmile začnete konzumovat menší množství sacharidů, vaše tělo se dostane do stavu ketózy. To je stav, kdy tělo z nedostatku sacharidů v těle začne pálit vlastní tukové zásoby. Tyto tukové zásoby se dostanou do jater, kde probíhá tzv. ketogeneze, tedy přeměna tuků na ketolátky. Tyto ketolátky pak tvoří novou formu energie pro celé tělo.

jak funguje keto dieta

Jak se dostat do ketózy? Musíme omezit množství přijímaných sacharidů. Na kolik? To záleží na vaší váze a pohlaví, ale obecně se uvádí nějakých 50 g sacharidů denně. Poté tělo mění strategii spalování energie a jako primární zdroj bere tuky, tedy vaše tukové zásoby.

Keto dieta je hit současné doby. Není to ale nějaký nový objev. Ketogenní dieta je vlastně obdoba nízkosacharidové diety, gluten-free ditety, paleo diety nebo dříve oblíbené Atkinsonově diety.

Atkinsonova dieta je mimochodem způsob stravovaní, kdy můžete konzumovat vše kromě sacharidů. Zajímavá, ale i kontroverzní dieta (vzhledem k možným zdravotním problémům. Keto dieta je brána jako méně zdraví škodlivá, než je třeba dieta Atkinsonova.

Proč je tedy keto dieta velmi účinný způsob hubnutí? Při ketogenní dietě jednoduše vyhnete většině sacharidů a nezdravému, kalorickému jídlu. Žádná pizza, rýže, bílé pečivo, jakékoliv sladkosti, limonády, ani alkohol. Místo toho konzumujete potraviny bohaté na bílkoviny a spoustu zeleniny.

Mezi výživovými odborníky panuje názor, že keto dieta je tolik účinná právě proto, že naši předci nejedli rafinované cukry a průmyslově zpracované potraviny jako jí naše současná populace. A naše tělo současnému způsobu stravování nemusí být uzpůsobené. Proto tu máme epidemii obezity.

Keto dieta je účinný způsob hubnutí, jelikož už v prvním týdne dietníno plánu začínáte viditelně hubnout. Další týdny pak probíhá pokles váhy a stabilizace vaší nové hmotnosti. S udržením váhy po skončení ketogenní diety může být problém.

Pro udržení hmotnosti, se kterou jste spokojení doporučuji keto dietu držet dlouhodobě. Nemyslím tedy každý měsíc kupovat balíček keto diety od výše zmíněných společností, ale vytvořit si svoji vlastní keto dietu. Jak jsem zmínil je to velmi jednoduchá forma stravování. Snížení příjmů sacharidů na úkor tuků a hlavně bílkovin + velké množství „nízkokalorické“ zeleniny.

Mimochodem, zajímavá fakt ohledně keto diety je tato vědecká práce (ZDE), která zkoumala jaký vliv má keto dieta na děti s autistickými záchvaty. Tři měsíce po zahájení ketogenní diety bylo u 51 dětí ve věku od 1 do 8 let s více než 10 záchvaty denně v polovině případů sníženo množství záchvatu o 50 %.

Spousta lidí dokonce používá nějakou formu keto diety ne jen na pár týdnu, ale dlouhodobě. Konzumují jen libové masy a ryby, menší množství ovoce, hodně zeleniny, sýry, jogurty. Je to vlastně jednoduchá forma diety. Základ je maximální snížení sacharidů. Výsledek je nejen skvělá forma, ale i dlouhodobé zdraví a pohoda. Další z výhody především pro diabetiky je stabilní hladiny cukru v krvi. Také se vám celkově sníží chuť na sladké jídlo.

TIP: Zatěžujete příliš své klouby nebo je vám více než 50 let? Měli byste přemýšlet o kloubní výživě. Tady jsme dali dohromady 5 nejlepších doplňku stravy na klouby.

Různé typy keto diet

Existuje několik typů ketogenních diet:

Standardní ketogenní dieta (SKD): Jedná se o dietu s velmi nízkým obsahem uhlovodíků, středně velkým obsahem bílkovin a vysokým obsahem tuků. Obvykle obsahuje 75% tuku, 20% bílkovin a pouze 5% sacharidů.

Cyklická ketogenní dieta (CKD): Tento dietní plán zahrnuje období s vyšším obsahem proteinů, například 5 ketogenních dnů, po nichž následují 2 dny s vysokým obsahem sacharidů.

Cílená ketogenní dieta (TKD): Tato strava vám umožňuje přidávat sacharidy kolem tréninku.

Ketogenní strava s vysokým obsahem bílkovin: Je to obdoba standardní ketogenní stravy, ale obsahuje více bílkovin. Poměr je často 55 % tuků, 40 % bílkovin a 5% sacharidů.

Nejlevnější keto diety

Pro lepší orientaci dle ceny jsme pro vás seřadili 6 recenzovaných keto diet dle ceny. Na začátek chceme uvést, že ceny se samozřejmě mění a hlavně každá společnost poskytuje vždy nějakou slevu. Takže v praxi si od cen uvedených níže odečtěte tak 20 %. My jsme uvedli ceny bez slevy.

Víceméně se však tímto srovnáním můžete řídit, protože pořadí zůstane stejné. Porovnávali jsme čtyřtýdenní nebo 30denní plány. Nejlevnější keto dieta vyšla měsíční od Chiashake, kde za dávku zaplatíte 30 Kč. Nejdražší dietní plán najdete u Ketodiet, kde za dávku zaplatíte 55 Kč. Ještě chceme říct, že nejde jen o cenu, ale i o kvalitu a celkovou promyšlenost keto diety. Pokud ale jdete vyloženě po ceně, tohle snad pomůže :). 

provitalitu.cz recenzeChiashake

4týdenní dietní plán: 5289 Kč
Počet porcí: 130                                                 
Cena za dávku 4t diety: 30 Kč

nejlevnější keto dieta

Mix&Slim

4týdenní dietní plán: 5474 Kč
Počet porcí: 146
Cena za dávku 4t diety: 37 Kč
nejlevnější keto dieta

Ketomix

4týdenní dietní plán: 6611 Kč
Počet porcí: 140
Cena za dávku 4t diety: 47 Kč

nejlevnější keto dieta

Prodietix

4týdenní dietní plán: 5720 Kč
Počet dávek: 120
Cena za dávku 4t diety: 48 Kč

nejlevnější keto dieta

MyKeto

4týdenní dietní plán: 6780 Kč
Počet porcí: 126
Cena za dávku 4t diety: 54 Kč

nejlevnější keto dieta

Ketodiet

4týdenní dietní plán: 7668 Kč
Počet porcí: 140
Cena za dávku 4t diety: 55 Kč

nejlevnější keto dieta

Alternativy keto diety

Jaké jsou alternativy keto diety? Jak bylo zmíněno výše, jedná se hlavně o různé diety, při který konzumujete méně sacharidů. Nicméně, pojďme se bavit konkrétněji. Paleo dieta, Aktinsonova dieta, dukanová dieta, Whole30 dieta, Dubrow dieta.

Paleo dieta

Princip paleo diety je taktéž jednoduchý. Ze svého jídelníčku vynecháte pečivo a vlastně veškeré obiloviny, luštěniny a mléčné výrobky.  A co jíst naopak můžete? Ryby, vejce, libové maso, ovoce a zeleninu. Pokud jste diabetik, je tohle super dieta právě pro vás.

Atkinsonova dieta

Atkinsonova dieta je více restriktivnější, než je ketogenní dieta. Spočívá v tom, že můžete přijmout maximálně 20 gramů sacharidů v první fázi. A jestli si myslíte, že si tak můžete dovolit něco sladkého, tak ani ne :D. Většinu sacharidu takhle přijmete ze zeleniny, ořechů a masa, takže na „něco nezdravého“ vám limit nezbyde.Robert Atkinson - atkinsonova dieta

 V 2. fázi můžete denně přijmout až 40 gramů sacharidů. V této fázi zůstanete až do té doby, než zhubnete na vaši vysněnou hmotnost.

No a v poslední, třetí fázi, přidáváte malé množství pečivo a různé přílohy (rýže, těstoviny, brambory) tak, abyste se přiblížili normální způsobu stravování, ale stále si udrželi váhu.

Váš jídelníček tak stále musí zůstat na bázi zdravých potravin (tmavé pečivo místo bílého) a musíte se vyhýbat sladkostem, příliš kalorických jídel a alkoholu.

Pozor Atkinsovoa dieta není doporučována pro osoby, které mají krevní skupinu A, trpí dnou, osoby trpící onemocnění žaludku. Dále by se jí měli vyhnout těhotné a kojící ženy.                                                         

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 (Robert Atkinson – tvůrce diety)

Dukanova dieta

Otec dukanovy dieta, která pochází z Francie je Pierre Dukan. Tuto dietu si mimochodem oblíbila i britská vévodkyně Kate Middleton, ale třeba i Nicole Kidman a Jennifer Lopez. Tato dieta se na rozdíl od keto diety či Aktinsonovy diety má dukanova dieta 4 fáze, ne tři. V první fázi přijímáte pouze potraviny bohaté na bílkoviny – libové maso, tvarohy (nejlépe nízkokalorické s vysokým obsahem bílkovin), bílky z vajec, nízkotučné sýry, pijete proteinové drinky. Nesmíte zapomenout na dostatečné množství tekutin. Pijte vodu, čaje a proteinové drinky (vodu s proteinem). Aby vám v jídelníčku nechyběla vláknina, dopřejte si i pšeničné či ovesné otruby, které jsou bohaté na vlákninu. Stačí pár lžiček denně. Tato fáze by měla trvat maximálně týden. Pokud chcete zhubnout 0-5 kg, postačí 2-3 dny, pro 5-10 kilo držte první fázi 3-5 dní a pro více kg 5-7. Ne více!

Vyhněte se všem sladkostem, slazenému pití, pečivu, příloh. Jíst byste také neměli ovoce ani zeleninu. Ano, tak jsou pravidla stanoveny. Určitě si umíte představit, že tato dieta není úplně ideální pro vaše tělo. Proto doporučujeme každý den doplňovat vitamíny a minerály z vhodných doplňků stravy. Dejte si záležet, abyste pokryli celé spektrum.

V druhé fázi je možno přidat zeleninu, která není tolik energeticky bohatá (zpravidla zelená zelenina – meloun ne :D). Dopřát si můžete i rajčata, zelí, žluté papriky a ředkvičky. Měli byste střídat bílkovinové dny jako ve fázi 1 a dny kdy budete jíst potraviny z fáze jedna + zeleninu. Hubnete asi 1,2 kg týdně,

V třetí fázi můžete přidat omezené množství ovoce (banán, jablko, hruška, citron, jahody, grep). Dále je možné dopřát si navíc tmavé pečivo – maximálně 100 gramů denně). V této fázi hubnete asi 1 kg/týdně.

A 4. fáze? Ta by vám měla vydržet dlouhodobě. Jeden den v týdnu by měl být bílkovinový – tak jak ho znáte z fáze 1. Dále byste měli jíst v podstatě na způsob ketogenní diety – tedy málo sacharidů, velké množství bílkovin a hodně zeleniny plus nějaké ovoce. Taktéž byste měli hodně sportovat.

  TIP: O Dukanově dietě jsme psali zde. Přečtěte si více o zajímavé proteinové dietě, které se přezdívá zázrak bez hladovění.

 

Whole30 diet

Whole30 dieta je v podstatě výzva, kdy 30 dnů budete jíst zdravé jídlo a nezdravé vynecháte. Konkrétně nemůžete jíst: mléčné výrobky, sladkosti, bílé pečivo, luštěniny, obiloviny a nekonzumujte alkohol.

A co naopak jíst můžete? Povolené je libové maso, mořské plody, zelenina, ovoce, vejce. Jednoduché, že? Princip Whole30 diety je vlastně jíst jen jednoduchá jídla, žádné průmyslove zpracované potraviny. Měla by to být opravdu jednoduchá jídla. Navíc se tak vyhnete nějakému komplikovanému vaření.

Co si naopak můžete uvařit, jsou třeba saláty, třeba i s masem, obložené mísy atd. Prosté že?

Dubrow dieta

Že jste o této dietě neslyšeli? V Česku jsem o ní také neslyšel, ale v zahraničí se stává velmi populární a já si jsem jist, že o ní budeme slyšet stále častěji v u nás. Dubrow dieta se skládá z dietního plánu na bázi ketogenní diety a půstu, který s dietou střídáte. Dubrow diet má 3 fáze.

V první fázi se střídá jedno 16hodinové okno, kdy nemůžete jíst a držíte půst s 8hodinovým oknem, kdy jíst můžete. Do okna půstu se samozřejmě počítá i spánek. Jíst můžete potraviny s vysokým obsahem bílkovin, zeleninu, hrst ořechů. No v podstatě to, co můžete jíst v keto dietě. První fáze trvá 2-5 dnů.

Druhá fáze bude naopak trvat tak dlouho, dokud nedosáhnete cílového hmotnosti. V této fázi se doba půstu pohybuje od 12 do 16 hodin denně (v závislosti na požadované rychlosti úbytku hmotnosti.) Můžete jíst jidla jako v první dázi, al es více zdavými tuky a s některými komplexnějšími sacharidy.

Na Dubrowově dietě by měla být fáze 3 sledována po neomezenou dobu, aby se udrželo hubnutí a aby pokračoval autofagický proces proti stárnutí a prevence nemocí. Osoby ve třetí fázi drží 12hodinový půst pět dní v týdnu se dvěma 16hodinovými půsty. Jídlo je stejné jako ve fázích 1 a 2 s možností podvádění (1x týdně nezdravé jídlo).

Reálné zkušenosti s keto dietou

Zde uvádíme reálné zkušenosti uživatelů keto diety. Jedná se o uživatele různých keto diet, ale především 6 keto diet, které uvádíme v tomto srovnání. Chceme ale v obecném kontextu ukázat opravdové zkušenosti lidí, kteří si keto dietou prošli.

Zkušenost uživatele Anna 2012, emimino.cz:

Ahoj všichni, já hubnu s Ketodiet 2 měsíc a mám 11kg dole, hlad nemám vůbec a koktejly mi chutnají. Teď už přecházím do normálního jídelníčku a vůbec žádná kila zpátky. Cena je mžná vyšší, ale já ten první měsíc nic neutratila za jídlo, kafe, zmrzlinu a moje oblíbené vínko, takže to je nulu k nule:-).

Dietu držely dvě moje kamarádky, jedna už před 6 měsíci a jí normálně, hýbe se a přibrala kilo. Druhá je 4 měsíc na diete v 3.kroku a ještě trošinku hubne. Takže já ji můžu jen doporučit.

Zkušenost uživatele halča, emimino.cz:

Ahoj holky,
jsem na proteinovce v první fázi!!!Řídím se podle stránek ketodiet, ale jejich koktejl nahrazuji vysokoprocentním proteinem, který vychází cca kolem 1500 Kč na měsíc. Záleží na značce, ale chce to opravdu tak 90ti procentní!

Nemám hlad, mám dobrou náladu, jím ke koktejlům hodně zeleniny pro 1.fázi, přidávám kvalitní olivový olej a piju i kávu. Zeleninu mohu vařit, dusit, opékat. Nikdy bych do žádné nesmyslné diety nešla, ale mám o tom dost přečteno a funguje i v mém okolí.

Zatím mám dole 5kg. Jelikož je dieta na delší dobu, naučí vás pravidelně jíst a přemýšlet o jídle. V první fázi, která trvá 4-6týdnů je váhový úbytek největší, jelikož nepřijímáte sacharidy, tělo sahá do zásobního tuku, ale proteiny zároveň chrání svalstvo.

V druhé fázi se koktejl pije 3× denně, ale už se může konzumovat k zelenině libové maso,ryby.to by mělo trvat nejméně 1,5násobek doby první fáze. Ve třetí fázi, se najíždí na racionální jídelníček, přijímat se mohou v poloviční dávce sacharidy(přílohy).Pokud nadále omezíte přísun zbytečných sacharidů, jojo efekt nehrozí!!!

keto dieta diskuze

keto dieta zkušenosti

ketomix recenze

 

1 thought on “Nejlepší keto dieta – recenze TOP 6 keto diet v Česku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *