Nejúčinnější prášky na spaní | Rady a tipy pro lepší spánek

Trápí Vás nespavost, neklid a nervozita? Trvá Vám dlouho, než usnete a celkový spánek považujete za nekvalitní? V našem srovnání nejlepších přípravků na spaní jsme proti sobě postavily ty nejlepší z nejlepších. Ukončete problémy s nespavostí, naše recenze Vám pomůže s výběrem toho nejlepšího přípravku, který ukončí Vaše problémy.

Recenze na TOP 5 přípravků na spaní

 Dreamly

Recenze dreamly, léky na spaní, Rady pro lepší spánek, jak vyléčit nespavost
Doplněk stravy pro lepší usínání a klidný spánek Dreamly patří mezi nejlepší přípravky proti nespavosti. Dreamly je doplněk stravy, vyroben z přírodních látek, a není proto třeba předpisu od lékaře. I když název výrobku může znít cizojazyčně, jedná se o kompletně český produkt, který neustále získává na oblibě.

S Dreamly mám poměrně dobrou zkušenost. Jedno stojí 399 Kč a vydrží vám v pohodě kolem měsíce. Účinky pocítíte během 30 minut, takže nebudete mít problém s velkým plánovaním doby mezi dávkováním a času, kdy budete chtít opravdu usnout. Dreamly na mě působí podobně jako bylinný čaj na spaní, opravdu navodí únavu, mozek už vám tolik nepracuje a cítíte, že je čas jít do postele. Samozřejmě nesmíte na večer pít žádné nápoje s kofeinem.

dreamly recenzedreamly zkušenosti

A jak konktrétně Dreamly může pomoci zlepšit Vaše usínání a zkvalitnit celý spánek? Za vším stojí kombinace aminokyselin a výtažků z bylin, které pomáhají s usínáním a kvalitním spánkem. Tato kombinace však může pomoci zmírnit stres a dodat tak celkový psychický klid. Stačí užít 2 kapsle 30 – 60 minut před spaním a dostaví se únava, která napomůže s usínáním. Během spánku bude vaše tělo v klidu, takže pokud trpíte častým probouzením v nočních hodinách, Dreamly stojí rozhodně za vyzkoušení. Přípravek lze použít i k relaxaci, například doma po náročném dni v práci.

léky na spaní recenze

Dreamly totiž nezpůsobuje závislost a dá se užívat dlouhodobě. Musíme však upozornit na užívání před a během řízení dopravního prostředku nebo jiné činnosti, kde je potřeba být plně při smyslech. V tomto případě doporučujeme tímto i jakýmkoliv jiných přípravkem počkat, až budete třeba doma.

Dreamly lze koupit v balení po 60 tabletách, 120 tabletách nebo i 180 tabletách. Za nejlepší cenu lze zakoupit ZDE

 Calmin

Provitalitu.cz | Calmin na spaní recenze

Calmin je unikátní doplněk stravy, který podporuje usínání a kvalitní průběh spánku. Rozhodně patří mezi nejúčinnější prášky na spaní a i když každému sedne něco jiného, Calmin doporučujeme vyzkoušet už jen kvůli tomu, že jej pořídíte za super cenu (my jsme koupili tady). Tento přípravek, který neustále roste na oblibě, je výjimečný svým složením. Obsahuje jedinečnou kombinaci těchto 7 přírodních látek:

chmel – působí sedativně, navozuje spánek a tlumí podrážděnost
mučenka pletní – protikřečové a lehce sedativní účinky, pomáhá proti bušení srdce i úzkosti
kozlík lékařský – zklidňuje pocit nervozity, pomáhá při nespavosti, uklidňuje
šišák bajkalský – pomáhá na nervozitu, abstinenční příznaky i premenstruační příznaky
L-tryptofan – aminokyselina zlepšující spánek, navozuje pocit klidu
Vitaminy B5 a B6 – bojují proti dlouhodobému stresu, pomáhají při poruše spánku

Calmin není nijak návykový, obsahuje 100% stoprocentně přírodní složení. Uživatelé Calminu pociťují uvolnění, lepší spánek a větší klid. Kombinace bylin pomáhá i proti nervozitě a stresu, který je vzhledem k uspěchané době stále častější. Pokud je stres dlouhodobý, můžu způsobit i poruchy spánku. Calmin doporučujeme i osobám, které bojují se stresem.

 Modin

Modin na spaní recenze

Modin obsahuje komplex 100% přírodních látek, které podporují normální psychickou činnost. Modin podporuje emoční vyrovnanost, psychické zdraví, navozuje psychickou rovnováhu a dobrou náladu.

Za vše vděčíme kombinaci několika bylin, jako třezalky tečkované, která podporuje psychickou vyrovnanost, duševní rovnováhu a podporuje dobrou náladu, dále L – TRYPTOFAN, což je esenciální aminokyselina, které si tělo neumí samo vytvořit, ale přijímáme ji z potravy. Tato aminokyselina podporuje klidný a kvalitní spánek.Podobně funguje i aminokyselina DL-PHENYLALANIN, kterou obsahují třeba kvasnice nebo mléko.

Psychický klid a kvalitní spánek podporují i Vitaminy B5 a B6, nebo B3, který je důležitý pro normální psychickou činnost a klid. Modin, podobně jako ostatní prášky na spaní, působí především na uklidnění, relaxaci a psychický klid. Doporučujeme ho v kombinaci s Calminem, který je orientován hlavně na klidný spánek.

 Melatonin 5 mg Forte Long
Melatonin na spaní, nespavost

Žádná recenze na doplňky stravy na spaní by neměla vynechat přípravek proti nespavosti obsahující Melatonin. Mezi nejlepší patří doplněk stravy od společnosti Pharma Activ, který obsahuje komplex 100 tablet. Melatonin, kterému se přezdívá i „hormon spánku“ přispívá ke zlepšení spánku a napomáhá usínání.

Melatonin je hormon, který přispívá ke zkrácení doby nutné k usnutí. Přípravek také napomáhá k lepšímu zvládání časového posunu. Hormon melatonin může v těle snížit třeba práce během noční směny, sledování televize, PC nebo mobilního telefonu.

Tento jev způsobený především působením modrého světla. Množství melatoninu, který je jeden z nejdůležitějších regulátorů spánku, však v těle s věkem postupně klesá. To může být považování za jeden z důsledků, proč nespavost postihuje především starší osoby.

 HillVital RELAX Tea

Hill Vital čaj na spaní

Pokud jste fanouškem čajů, oblíbíte si tuto kombinaci bylin, kde v hlavních rolích účinkují chmel obecný, levandule, kozlík lékařský, hloh jednosemenný, meduňka lékařská a ambrovník styraxový. Jedná se o sypaný čaj, jedno balení obsahuje 150 g bylinné směsi. Byliny v tomto čaji jsou známí bojovníci se stresem, neklidem a nespavostí.

Stačí si před spaním udělat šálek čaje a kromě psychické pohody, klidného spánku se můžete těšit i skvělou chuť těchto bylin. Čaj Relax obsahuje ty nejkvalitnější byliny, které kromě blahodárných účinků na psychiku a nespavost působí i na migrény, deprese, podráždění a klimakterium.

 

 

Praktické tipy a rady na lepší spánek – skončete s nespavostí

Redakce Provitalitu.cz dala dohromady několik praktických rad, jak si vybudovat návyky pro lepší spánek a jak zabránit, aby se u vás rozvinula nespavost. Prášky na spaní a další vhodné doplňky stravy samozřejmě od nespavosti pomohou, ale měly by být pouze krátkodobým řešením problému s nespavostí nebo nekvalitním spánkem. Je třeba se vždy zamyslet, jaká je příčina problému se spánkem.

tipy pro lepší spánek, jak rychle usnout

Někdy je třeba překopat celý denní režim, přestat pít kávu v pozdních odpoledních hodinách nebo může pomoct čtení knihy před spaním. Vyzkoušejte některý z našich tipů pro lepší spánek a dejte nám vědět do komentářů, co pomáhá právě vám.

1. Vhodné prostředí pro spánek

Podle mě naprosto fundamentální požadavek pro kvalitní spánek. Ve své ložnici byste se měli cítit pohodlně, uvolněně a příjemně. S tím souvisí i správná teplota a čerstvý vzduch. Samozřejmě v zimě příliš větrat nemůžete, ale je lepší si před spaním otevřít okno, aby se vzduch v místnosti vyměnil. Na noc se obecně doporučuje nižší teplota okolního vzduchu, každému však vyhovuje něco lepšího.

V zimních měsících, kdy topíme, je regulace teploty, a tím pádem nastavení té ideální snadnější, jelikož si ji můžete nastavit pomocí radiátoru a termostatu. V zimních měsících, jestliže nedisponujete klimatizací, je to trochu obtížnější.

Na noc si však můžete otevřít okno, abyste měli stále čerstvý vzduch a když se v noci ochladí, může být spánek s otevřeným oknem příjemnější, než je tomu naopak.

2. Vyhněte se kofeinovým nápojům před spaním

Pokud přijdete z práce pozdě odpoledně a ještě si dáte kávu či energetický drink, nemůžete se divit, že máte problémy s usnutím. Pokud jste odpoledne příliš unaveni, souvisí to pravděpodobně s tím, že jste se příliš nevyspali.

Pokud si však dáte kofeinový nápoj a v noci nemůžete spát, bude se tento problém opakovat opět další den a takhle furt dokola a dokola. Chcete-li se odpoledne udržet při životě a zůstat čilí, běžte raději ven na vzduch, doma si otevřete okno nebo si zacvičte. Ano i lehký fyzický výkon vás může nastartovat tak, abyste se necítili unavení.

3. Naučte se chodit spát a vstávat ve stejný čas

Tělo, tedy lidská mysl, miluje návyky. Miluje, když chodíte spát pravidelně třeba v 10 večer a vstáváte pravidelně v 6 ráno. Mozek tak může dát tělu signály, že je v těch 10 večer třeba jít spát, a začnete se cítit unaveně. Ráno zase můžete stávat sami bez budíku, jelikož tělo bude vědět, že v 6 ráno se vstává.

Když si vytvoříte tento rytmus, bude se vám večer snadněji usínat a ráno pohodlněji vstávat. Pokud budete spát dostatečně dlouho, nebudete se cítit unaveni během dne, a budete tak produktivnější.

4. Nepoužívejte před spaním elektrické přístroje

O modrém světle už slyšel asi každý. Jde o typ světla, které vyzařují všechny obrazovky, jak u mobilu, televize, tak i počítačová obrazovka. Modré světlo navíc také poškozuje zrak a podle některých výzkumů urychluje stárnutí pokožky.

Na tato zjištění však zareagovaly softwarové společnosti a výrobci elektroniky, kteří do svých mobilních telefonů, PC a notebooků instalují aplikace, které obsahují filtr modrého světla. Pokud tedy potřebujete před spaním zhlédnout svůj oblíbený seriál nebo si něco vyřídit na mobilu, doporučuji si filtr aktivovat již 2 hodiny před spaním. 

5. Hudba, kniha nebo audiokniha?

Co vám pomůže s rychlejším usínáním? Rituály, které vás uklidní nebo unaví. Co takhle si třeba 2 hodiny před spaním jít zaběhat nebo se jen tak projít. Fyzická únava vám usínání usnadní a urychlí. Někomu zase pomáhá si před spaním číst knihu či časopis.

Čtení vás před spánkem přivede na jiné myšlenky, uvolní vaše tělo a zrelaxuje hlavu. Slyšeli jste o Pavlovově reflexu? Ruský vědec Ivan Petrovič Pavlov na základě podmíněných reflexů psů, kterým před podáním jídla zazvonil na zvonek a následně jim dal jídlo. Tohle dělal tak dlouho, dokud nezaznamenal, že psi si na základě těchto podmíněných reflexů vytvořili návyk, při kterém začali slintat pokaždé, když uslyšeli zvuk zvonku. Jednoduše očekávali jídlo. Stejné reflexy mají i lidé.

Pokud si budete každý den před spaním číst, vaše tělo bude očekávat spánek, a budete tak více unaveni a snáze usnete. Někomu může zase pomoci relaxační hudba nebo zajímavá audiokniha či podcast. 

dreamly nespavost

6. Kvalitní madrace a příjemné ložní prádlo 

Madrace, na které se budete cítit pohodlně a na dotek příjemné ložní prádlo udělá s usínání příjemný požitek místo nekonečného čekání na usnutí. Kde koupit kvalitní madrace? Vyzkoušejte oblíbeného prodejce Sconto.cz (e-shop ZDE). S tím souvisí i pohodlné oblečení na spaní. Používejte spíše kvalitnější materiály, jako bavlny, spíše než umělé materiály. Vaše tělo vám poděkuje a odvděčí se vám kvalitním spánkem.

7. Jak rychle usnout? Vyzkoušejte tyto rady na nespavost

Metod jak rychle usnout je mnoho. Každý zná počítání oveček, mě se to však zdá jako nesmysl. Nicméně jsem někde náhodou narazil na metodu 4-7-8. Funguje zhruba takto:

4 sekundy: zavřete ústa a pomalu se nadechujte nosem po dobu 4 sekund
7 sekund: po nadechnutí zadržte dech a vyčkejte 7 sekund (počítejte do 7)
8 sekund: v třetím kroku vzduch pomalu ústy vydechujte, tato etapa vydechování by měla trvat právě 8 sekund. 

Toto dechové cvičení má účinky na oběh kyslíku v těle, plíce se takto lépe plní kyslíkem. Toto byste měli dělat po dobu 60 – 120 sekund. Sami vyzkoušejte, jestli se únava dostaví.


TIP: Nejlepší doplňky stravy pro posílení imunity – srovnání produktů roku 2019

Pozor:  Všechny produkty v tomto srovnání nejsou určeny jako náhrada pestré stravy, jedná se pouze o doplňky stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku a vždy pečlivě čtěte příbalový leták.

1 thought on “Nejúčinnější prášky na spaní | Rady a tipy pro lepší spánek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *